Czech English

Asociace pro mezinárodní otázky

10.9.2016
FoRS

Muž po padesátce, vzděláním ekonom, mluvící 4 jazyky – takováto definice průměrného současného člena diplomatického sboru vyplynula z analýzy, kterou Vít Borčany připravil již potřetí u příležitosti porady velvyslanců. AMO ve svém newsletteru dále upozorňuje na to, že jsou to již dva měsíce od hlasování o brexitu – ty přinesly ujasňování britských plánů a první zatěžkávací zkoušky nové vlády. Možné dopady na nálady v EU a budoucnost evropské integrace i České republiky a další výstupy expertního kulatého stolu shrnuje Kryštof Kruliš v novém briefing paperu. Méně veselé zprávy jsou pak o Turecku, kde pokračují čistky. Po zástupcích armády, státní správy a univerzit se pravděpodobně pozornost vlády přesune k soukromé a korporátní sféře. O nich mluví Tomáš Kaválek v rozhovoru pro iDnes.cz. V zemi samotné se rozehrává pečlivě inscenované drama národní jednoty, komentuje Zora Hesová dění ve svém článku na a2larm.cz.Všechny mediální výstupy k tomuto tématu si můžete prohlédnout zde.

analyza-vztahy-dplomati

Kontakt

České fórum pro rozvojovou spolupráci
Vladislavova 1460/12, 110 00 Praha 1

+420 222 522 480
info@fors.cz

IČ: 71010114
DIČ: CZ71010114 (nejsme plátci DPH)

Bankovní spojení
číslo účtu: 181618095/0300
ČSOB; Anglická 20, 120 00 Praha 2

FoRS – České fórum pro rozvojovou spolupráci
je platformou českých nevládních neziskových organizací (NNO) a dalších neziskových subjektů, které se zabývají rozvojovou spoluprací, rozvojovým vzděláváním a humanitární pomocí.

Organizace ve FoRS sdílejí společný zájem prosazovat vyšší relevanci a efektivnost české i mezinárodní zahraniční rozvojové spolupráce a zvyšovat její pozitivní dopady pro obyvatele rozvojových a transformujících se zemí. 

Hlavním úkolem FoRS je zastupování společných zájmů členů a posilování spolupráce a vztahů mezi státními institucemi v ČR i EU a nevládními organizacemi na poli rozvojové spolupráce.


© České fórum pro rozvojovou spolupráci 2022 | administrace