Czech English

Newsletter ProTibet 12/2014

Obecně prospěšná společnost MOST vydala letošní poslední číslo newsletteru za měsíce listopad a prosinec. Novinky z Dharamsály Jana Neboráková se právě vrátila z indické Dharamsály, kde se opět setkala s premiérem Tibetské exilové vlády. Dojednala i spolupráci s Institutem tibetského umění Norbulinka a sklářskou dílnou.  Více zde XIII. Guerilla Poetring 18. 12. 2014  (bá)snění  v ulicích ProTibet. Guerilla Poetring se tentokrát zaměří na šíření básní tibetských autorů, můžete sami básnit o svobodě, o Tibetu, najít útržky zajímavých manter nebo citáty Dalajlamy. Více zde Benefiční koncert Beaty Bocek 16.12. 2014 vystoupí v olomouckém Jazz-Tibet clubu zpěvačka worldmusic Beata Bocek se svou kapelou. Výtěžek koncertu bude zdvojnásoben Nadací Divoké husy. Více zde Tibet v Arkádách Herečky Nela Boudová a Bára Hrzánová se již třetím rokem zapojí do dobročinné prodejní akce přímo v centru Arkády v Praze na Pankráci. Přijďte si k nám koupit vánoční dárek! Více zde Vánoce po tibetsku… Nemáte ještě vánoční dárek? Na našem e-shopu si vyberete ze stovek nových věcí! Možná vás zaujmou krásné skleněné perly z tibetské dílny v Dharamsále, vlněné šály a plédy, stříbrné náramky nebo tepané misky na vonné tyčinky… Více zde Himálajské pohádky a kalendář 2015 K 10. výročí MOSTu jsme vydali na CD audioknihu Himálajské pohádky. Pohádky, které se v Tibetu od nepaměti vyprávějí, namluvili Nela Boudová, Jiří Lábus a další známí herci. Také jsme vydali kalendář na rok 2015 mapující 10 let naší historie. Více zde Tibetští nomádi se odmítají přesídlit Tibetským nomádům žijícím v severozápadním cípu provincie Čching-chaj čínské úřady odebraly jejich průkazy totožnosti. Nomádi se provinili tím, že odmítli opustit své pastviny. Více zde Celý newsletter naleznete zde.  

Kontakt

České fórum pro rozvojovou spolupráci
Vladislavova 1460/12, 110 00 Praha 1

+420 222 522 480
info@fors.cz

IČ: 71010114
DIČ: CZ71010114 (nejsme plátci DPH)

Bankovní spojení
číslo účtu: 181618095/0300
ČSOB; Anglická 20, 120 00 Praha 2

FoRS – České fórum pro rozvojovou spolupráci
je platformou českých nevládních neziskových organizací (NNO) a dalších neziskových subjektů, které se zabývají rozvojovou spoluprací, rozvojovým vzděláváním a humanitární pomocí.

Organizace ve FoRS sdílejí společný zájem prosazovat vyšší relevanci a efektivnost české i mezinárodní zahraniční rozvojové spolupráce a zvyšovat její pozitivní dopady pro obyvatele rozvojových a transformujících se zemí. 

Hlavním úkolem FoRS je zastupování společných zájmů členů a posilování spolupráce a vztahů mezi státními institucemi v ČR i EU a nevládními organizacemi na poli rozvojové spolupráce.


© České fórum pro rozvojovou spolupráci 2022 | administrace