Czech English

NOVINKY Z ROZVOJOVKA.CZ

18.12.2014
FoRS
Vážení přátelé Rozvojovky, máme pro Vás hned dvě novinky: V první řadě jsme spustili webovou stránku www.5vecirozhoduje.cz. Zjistíte tam, co je největším zlodějem úspěchů lidí na celém světě a jakých 5 faktorů může změnit svět. Napište nám, jak se vám líbí a sdílejte ji s přáteli! A vydali jsme další číslo časopisu Rozvojovka. Věnovali jsme ho dopravě. Dočtete se, jak se řídí v Etiopii, jak se Lékaři bez hranic dostávají za pacienty v odlehlých oblastech nebo proč biopaliva stále vzbuzují tolik emocí. Ke stažení je tady. Nové články na webu:
  • Školy v Palestině Jsou pod stálou hrozbou demolice – „To si zvyknete,“ říká Abu Saker, když vidí, jak jsem sebou cukla při zaslechnutí nedalekého výstřelu. Bylo to v srpnu tohoto roku, kdy na hranicích s Gazou propukla další válka.

    Čtěte více…

  •  ZMĚNILY ROZVOJOVÉ CÍLE SVĚT? –  Od září se začne odpočítávat poslední rok, který zbývá k naplnění Rozvojových cílů tisíciletí. Co světu přinesly? A co je nahradí po roce 2015? Čtěte více…
  • SEXUÁLNÍ OTROKYNĚ A ČICHAČI LEPIDLA. DÍTĚ ULICE PROVÁZÍ SVÝM ŽIVOTEM – V zoufale přelidněné indické metropoli žije na ulici až dvě stě tisíc dětí. Jedinou spásu jim nabízí dětské útulky. V jednom takovém vznikl nápad spojit jejich drsnou zkušenost a turismus. Čtěte více…
  • FLORBALOVÍ MISIONÁŘI DORAZILI DO PERU – Švýcarská organizace dává dětem z limských slumů novou zábavu, na které se mohou podílet holky i kluci, a zároveň tak rozšiřuje známost sportu, jehož popularita je omezena na několik evropských zemí včetně Česka. Čtěte více…

Kontakt

České fórum pro rozvojovou spolupráci
Vladislavova 1460/12, 110 00 Praha 1

+420 222 522 480
info@fors.cz

IČ: 71010114
DIČ: CZ71010114 (nejsme plátci DPH)

Bankovní spojení
číslo účtu: 181618095/0300
ČSOB; Anglická 20, 120 00 Praha 2

FoRS – České fórum pro rozvojovou spolupráci
je platformou českých nevládních neziskových organizací (NNO) a dalších neziskových subjektů, které se zabývají rozvojovou spoluprací, rozvojovým vzděláváním a humanitární pomocí.

Organizace ve FoRS sdílejí společný zájem prosazovat vyšší relevanci a efektivnost české i mezinárodní zahraniční rozvojové spolupráce a zvyšovat její pozitivní dopady pro obyvatele rozvojových a transformujících se zemí. 

Hlavním úkolem FoRS je zastupování společných zájmů členů a posilování spolupráce a vztahů mezi státními institucemi v ČR i EU a nevládními organizacemi na poli rozvojové spolupráce.


© České fórum pro rozvojovou spolupráci 2022 | administrace