Czech English

ODI newsletter

9.10.2014
FoRS
Overseas Development Institute (ODI) newsletter  Nejnovější newsletter Overseas Development Institute (ODI) nabízí řadu rozličných témat.
  • No climate deal without climate justice – Navzdory globálnímu závazku pomoci zemím nejvíce ohroženým změnou klimatu musí některé z nejchudších států světa financovat přizpůsobení se těmto změnám ze svých vlastních zdrojů, které by jinak mohly být využity na boj proti chudobě. Více zde.
  • Defeat Ebola? We’re still not doing enough – Mezinárodní společenství se snaží reagovat na šířící se epidemii eboly, ale i přesto se odborníci obávají, že se stále nepodařilo najít to správné řešení. Více zde.
  •  Rising rural wages: Asia’s silent revolution – S rostoucími mzdami na venkově přestává být Asie nevyčerpatelným zdrojem levné pracovní síly. Jaké z toho plynou důsledky pro Asii i globální ekonomiku? Více zde.
  • EU: don’t give aid while blocking trade – Obchod je základním nástrojem pro to, aby mohli rozvojové země přejít od chudoby k prosperitě. ODI a Trade Out Of Poverty navrhli deset priorit pro nového eurokomisaře pro obchod. Více zde.
  • 62% of Syria’s refugee children out of school – Jeden rok poté, co mezinárodní společenství  přislíbilo, že v Sýrii nevznikne tzv. ztracená generace, jsou více než půl milionu uprchlíků děti, které jsou zranitelné vůči vykořisťování a zneužívání. Více zde.
Kompletní newsletter naleznete zde.

Kontakt

České fórum pro rozvojovou spolupráci
Vladislavova 1460/12, 110 00 Praha 1

+420 222 522 480
info@fors.cz

IČ: 71010114
DIČ: CZ71010114 (nejsme plátci DPH)

Bankovní spojení
číslo účtu: 181618095/0300
ČSOB; Anglická 20, 120 00 Praha 2

FoRS – České fórum pro rozvojovou spolupráci
je platformou českých nevládních neziskových organizací (NNO) a dalších neziskových subjektů, které se zabývají rozvojovou spoluprací, rozvojovým vzděláváním a humanitární pomocí.

Organizace ve FoRS sdílejí společný zájem prosazovat vyšší relevanci a efektivnost české i mezinárodní zahraniční rozvojové spolupráce a zvyšovat její pozitivní dopady pro obyvatele rozvojových a transformujících se zemí. 

Hlavním úkolem FoRS je zastupování společných zájmů členů a posilování spolupráce a vztahů mezi státními institucemi v ČR i EU a nevládními organizacemi na poli rozvojové spolupráce.


© České fórum pro rozvojovou spolupráci 2022 | administrace