Czech English

Charita ČR – Asistentka

Asistent/ka oddělení HPRS

Místo výkonu: Praha, ČR
Typ vztahu: Plný úvazek
Nástup: ihned
Výběrové řízení: Ano
Nadřízený: vedoucí oddělení humanitární pomoci a rozvojové spolupráce (HPRS) Organizace: Charita Česká republika je česká nezisková nevládní organizace, která nabízí pomoc lidem v nouzi u nás i v zahraničí, provozuje širokou síť sociálních a zdravotních služeb. V České republice funguje jako sdružení více než 300 Charit. Poskytuje humanitární pomoc a zajišťuje rozvojovou spolupráci v řadě zemí světa a díky členství v Caritas Internationalis a Caritas Europa má partnery po celém světě. Pozice Asistent(ka) oddělení je juniorní pracovní pozicí uzavíranou na dobu určitou v rámci Oddělení humanitární pomoci a rozvojové spolupráce (HPRS), které je součástí Sekretariátu CHČR se sídlem v Praze. Pro výkon této pozice není nutná předchozí zkušenost v oblasti humanitární pomoci nebo rozvojové spolupráce. Představuje ideální start pro ty zaměstnance, kteří mají zájem o budoucí kariéru v oblasti rozvojové spolupráce nebo humanitární pomoci.

Náplň práce

Administrativní úkoly
  • Vypracování zápisu týdenních setkání oddělení / dalších setkání managementu
  • Navrhování úředních dopisů v češtině na základě zadání vedoucího oddělení
  • Vedení záznamů o majetku a kancelářských potřebách oddělení
  • Podpora manažerů při procesu výběru nových zaměstnanců
  • Osobní doručování dokumentů v rámci Prahy
  • Kontrola českých a anglických textů
  • Správa mailing listů
  • Provádění dalších administrativních úkonů zadaných vedoucím oddělení
  • Správa knihovny referenčních materiálů HPRS oddělení
Koordinační úkoly
  • Koordinace stážistů a dobrovolníků oddělení HPRS
  • Administrativní podpora předsedy pracovní skupiny Humanitární kolegium podle zadání
  • Správa registrace HPRS u USAID/ ECHO/ dalších donorů, podle zadání vedoucího oddělení
  • Koordinace potřeb HPRS s kanceláří Sekretariátu CHČR
Projektová podpora: Úkoly projektového řízení přidělené vedoucím oddělení Výzkum
  • Provádění výzkumu na určité téma podle zadání vedoucího oddělení
  • Správa databáze dotačních zdrojů

Kvalifikační požadavky

Vzdělání: Současný student univerzity nebo titul z relevantního univerzitního oboru Praxe: Jakákoli praxe je výhodou, nicméně není požadována. Absolvování stáže nebo práce v dobrovolnické pozici jsou rovněž výhodou. Požadavky
  • Znalost rozvojových regionů a zemí náchylných k humanitárním katastrofám
  • Motivace potřebná pro budoucí práci v oblasti humanitární pomoci a rozvojové spolupráce
  • Schopnost vykonávat základní administrativní/kancelářské práce
  • Výborná znalost programů balíčku Microsoft Office a jejich funkcí
  • Aktivní přístup, pracovitost, zodpovědnost
  • Orientace na detaily
  • Otevřenost, komunikativnost, schopnost pracovat samostatně i v týmu
  • Ochota vykonávat i jednoduché fyzické práce v případě potřeby
  • Zkušenost se zahraničními cestami výhodou
  • Schopnost samostatně cestovat po České republice
  • Ochota pracovat v souladu s Etickým kodexem Charity ČR.
Závazky
  • Zázemí/bydliště na území Prahy po celou dobu úvazku
  • Schopnost a ochota pracovat po celý rok (včetně léta)
  • Ochota zavázat se k pracovnímu úvazku minimálně na jeden rok
  • Ochota pracovat i nad rámec standardní pracovní doby (9:00 – 17:00), pokud je potřeba
Jazykové požadavky
  • Čeština slovem i písmem (rodilý mluvčí)
  • Angličtina slovem i písmem (plynule)
  • Znalost ruštiny a/nebo francouzštiny výhodou
Nabízíme:
  • možnost seberealizace
  • zajímavou práci v Praze
  • získání zkušeností na mezinárodní úrovni
  • zázemí organizace s dlouholetou praxí v daném oboru
Nástup: ihned Postup pro žadatele Do 23. října 2014 (včetně) zašlete jednostránkový motivační dopis v angličtině, kterým potvrdíte, že splňujete všechny výše uvedené požadavky. Zašlete také krátký životopis nebo resumé v češtině na adresu uvedenou níže. Vybraní kandidáti budou požádáni o vypracování úkolu (24. října). Úspěšní kandidáti budou pozváni na osobní pohovor (pravděpodobně 29. října) do sídla Charity ČR v Praze během doby pro pohovory vymezené. Životopis a motivační dopis zašlete na: jobs@caritas.cz Předmět: HPRS Assistant Označení životopisu a dopisu musí vypadat takto:
  • Příjmení žadatele, jméno, HPRS Assistant  – CV
  • Příjmení žadatele, jméno, HPRS Assistant – motivační dopis
UPOZORNĚNÍ: Pouze včas zaslané a správně označené žádosti budou přijaty k posouzení. Pouze kandidáti vybraní k postupu do dalšího kola obdrží od zástupce Charity ČR odpověď.

Kontakt

České fórum pro rozvojovou spolupráci
Vladislavova 1460/12, 110 00 Praha 1

+420 222 522 480
info@fors.cz

IČ: 71010114
DIČ: CZ71010114 (nejsme plátci DPH)

Bankovní spojení
číslo účtu: 181618095/0300
ČSOB; Anglická 20, 120 00 Praha 2

FoRS – České fórum pro rozvojovou spolupráci
je platformou českých nevládních neziskových organizací (NNO) a dalších neziskových subjektů, které se zabývají rozvojovou spoluprací, rozvojovým vzděláváním a humanitární pomocí.

Organizace ve FoRS sdílejí společný zájem prosazovat vyšší relevanci a efektivnost české i mezinárodní zahraniční rozvojové spolupráce a zvyšovat její pozitivní dopady pro obyvatele rozvojových a transformujících se zemí.

Hlavním úkolem FoRS je zastupování společných zájmů členů a posilování spolupráce a vztahů mezi státními institucemi v ČR i EU a nevládními organizacemi na poli rozvojové spolupráce.