Czech English

Charita ČR – dobrovolník

Dobrovolník pro vzdělávací projekt „HUMR – Humanitární pomoc a rozvojová spolupráce ve školách“ Organizace: Charita Česká republika Zařízení: Humanitární pomoc a rozvojová spolupráce Místo výkonu: Praha Typ vztahu: Dobrovolník Nástup: říjen 2014 Délka trvání: alespoň 1 rok (školní rok 2014/2015), flexibilní spolupráce podle časových možností dobrovolníka a harmonogramu škol Výběrové řízení: Ne Kontaktní osoba: Ondřej Suchánek, ondrej.suchanek@charita.cz Charita ČR, Odd. humanitární pomoci a rozvojové spolupráce hledá dobrovolníky pro vzdělávací projekt „HUMR – Humanitární pomoc a rozvojová spolupráce ve školách“. O organizaci: Charita Česká republika je nezisková organizace, která poskytuje sociální a zdravotní péči v ČR a zajišťuje humanitární pomoc a rozvojovou spolupráci v oblastech postižených přírodními katastrofami či válečným konfliktem. Poskytuje pomoc nejpotřebnějším bez ohledu na jejich příslušnost k rase, národnost či náboženství. V současné době působí například na Filipínách, v Kambodži, Mongolsku, Gruzii, Etiopii, Zambii či na Haiti – více na www.svet.charita.cz. Název projektu: „HUMR – Humanitární pomoc a rozvojová spolupráce ve školách“ Projekt „HUMR – Humanitární pomoc a rozvojová spolupráce ve školách“ vychází z úzké spolupráce s vybranými základními školami, ve kterých se v průběhu tří let uskuteční soustavný vzdělávací program, na jednotlivých školách proběhnou školení pro učitele, workshopy pro žáky, pomoc s přípravou projektových dní, jarmarků a akcemi pro veřejnost. Hledáme: Dobrovolníky pro přípravu a realizaci workshopů, projektových dnů či besed na školách, výpomoc při přípravě vzdělávacích materiálů a další možnost zapojení do spolupráce s Charitou ČR. Oblasti spolupráce: – Podíl na přípravě jednotlivých programů pro školy – Přímá práce s dětmi ve věku 11 – 15 let přímo na školách po celé České republice – Výpomoc při akcích pro veřejnost, organizovaných školou v rámci projektu – Podpora přípravy vzdělávacích materiálů a dokumentů – Další spolupráce při osvětových či vzdělávacích akcích Charity ČR Požadujeme: – Věk minimálně 18 let – Trestní bezúhonnost – Zájem o problematiku globálního rozvojového vzdělávání – Ochotu cestovat po ČR – Zkušenost s prací s dětmi výhodou – Účast na alespoň 5 akcích na školách jako dobrovolník – Účast na vstupním školení pro lektory, které proběhne v Praze v průběhu podzimu 2014 (náklady na dopravu hrazeny) – Účast na pravidelných setkáních lektorského týmu (dle potřeby, max. 4x ročně) Nabízíme: – Tvůrčí a časově flexibilní práci – Možnost získání zkušeností z oblasti globálního rozvojového vzdělávání – Možnost zapojit se do dalších aktivit Charity ČR, Oddělení humanitární pomoci a rozvojové spolupráce – Možnost potvrzení praxe – Individuální i skupinovou metodickou podporu a možnost dalšího vzdělávání V případě zájmu zasílejte strukturovaný životopis a motivační dopis na ondrej.suchanek@charita.cz. Uzávěrka přihlášek: 5. 10.2014.

Kontakt

České fórum pro rozvojovou spolupráci
Vladislavova 1460/12, 110 00 Praha 1

+420 222 522 480
info@fors.cz

IČ: 71010114
DIČ: CZ71010114 (nejsme plátci DPH)

Bankovní spojení
číslo účtu: 181618095/0300
ČSOB; Anglická 20, 120 00 Praha 2

FoRS – České fórum pro rozvojovou spolupráci
je platformou českých nevládních neziskových organizací (NNO) a dalších neziskových subjektů, které se zabývají rozvojovou spoluprací, rozvojovým vzděláváním a humanitární pomocí.

Organizace ve FoRS sdílejí společný zájem prosazovat vyšší relevanci a efektivnost české i mezinárodní zahraniční rozvojové spolupráce a zvyšovat její pozitivní dopady pro obyvatele rozvojových a transformujících se zemí. 

Hlavním úkolem FoRS je zastupování společných zájmů členů a posilování spolupráce a vztahů mezi státními institucemi v ČR i EU a nevládními organizacemi na poli rozvojové spolupráce.


© České fórum pro rozvojovou spolupráci 2022 | administrace