Czech English

FoRS – Nabídka stáže pro studenty

FoRS – České fórum pro rozvojovou spolupráci

Nabídka stáží pro studenty/ky

FoRS nabízí stáž pro vysokoškolské studenty/ky zabývající se problematikou

rozvojové spolupráce, humanitární pomoci a/nebo globálního rozvojového vzdělávání.

FoRS je národní platforma, sdružující téměř 50 českých nevládních neziskových organizací (NNO) a dalších subjektů působících v oblasti rozvojové spolupráce, rozvojového vzdělávání a humanitární pomoci. Mezi naše hlavní činnosti patří sdílení zkušeností a podpora spolupráce mezi nevládními neziskovými organizacemi i státními institucemi, vzdělávání a zvyšování odborných kapacit organizací a zastupování společných zájmů organizací vůči české státní správě a EU. Více informací naleznete na www.fors.cz, popř. na facebookových stránkách. Délka stáže:                     preferujeme min. 6 měsíců, případně dle dohody Místo:                                Sekretariát FoRS, Vladislavova 12, Praha 1 Pracovní doba:               2 dny v týdnu, větší rozsah vítán, nástup v květnu 2017

Náplň práce stážisty/tky:

Informační + Administrativní:

  • Příprava týdenních novinek pro členy a pozorovatele.
  • Aktualizace webových stránek fors.cz – vyhledávání informací, dokumentů a akcí webových stránek členů a pozorovatelů FoRS a dalších organizací v ČR i zahraničí.
  • Příprava podkladů pro tištěné a on-line materiály FoRS.
  • Aktualizace databáze kontaktů na policy-makery a politiky, novináře apod.
  • Administrace on-line fóra pro členy a pozorovatele.
  • Pomoc s přípravou projektových žádostí a závěrečných zpráv z projektů.
  • Překlady textů pro různé účely.
  • Příprava podkladů pro zasedání pracovních skupin FoRS.

Organizační:

  • Logistická podpora při organizaci akcí FoRS.

Odborná + analytická:

  • Analýza a statistické zpracování dat a dalších odborných podkladů pro zprávy týkající se zahraniční rozvojové spolupráce ČR.
  • Příprava odborných textů/článků na různá témata české i evropské rozvojové politiky.

Požadavky na stážistu/tku

  • Výborná znalost anglického jazyka.
  • Zájem o rozvojovou problematiku (studium VŠ souvisejícího oboru výhodou, nikoliv však nezbytnou podmínkou).
  • Komunikativnost, cit pro organizaci, chuť pracovat a učit se, přátelská a týmová osobnost.
  • Dobrá znalost práce s PC (MS Office, tvorba databází a webových stránek výhodou).
  • Dobré analytické schopnosti, schopnosti statistického zpracování dat a informací.

Nabízíme

Stáž je neplacená, nabízíme však:

  • Získání praktických znalostí s fungováním neziskových organizací v oblasti rozvojové spolupráce.
  • Reference a/nebo potvrzení o praxi.
  • Prostor pro Vaši kreativitu, nápady, iniciativu.
  • Příjemné pracovní prostředí a kolektiv.

JAK SE PŘIHLÁSIT

Do kontaktního formuláře inzerátu na webu jobs.cz (dostupný pod tímto odkazem) přiložte:

  • stručný motivační dopis (max. 1 stránka);
  • strukturovaný životopis (max. 2 stránky), případně reference;
  • krátkou úvahu v angličtině na téma „Role rozvojové spolupráce do roku 2030“ (max. 1 stránka A4). Prosíme, piště tento text samostatně, neboť si potřebujeme udělat obrázek o Vaší úrovni angličtiny.

Prosíme, nezasílejte nám tyto dokumenty e-mailem. Uzávěrka přihlášek je 30. dubna 2017.

Došlé odpovědi budou vyhodnoceny a vybraní zájemci přizváni na ústní kolo výběrového řízení.

Pracovní nabídku v PDF naleznete zde. Bližší informace: Michaela Ditrych Lenc (michaela.lenc@fors.cz, +420 777 273 909).Petra Šrůtková (2)

Kontakt

České fórum pro rozvojovou spolupráci
Vladislavova 1460/12, 110 00 Praha 1

+420 222 522 480
info@fors.cz

IČ: 71010114
DIČ: CZ71010114 (nejsme plátci DPH)

Bankovní spojení
číslo účtu: 181618095/0300
ČSOB; Anglická 20, 120 00 Praha 2

FoRS – České fórum pro rozvojovou spolupráci
je platformou českých nevládních neziskových organizací (NNO) a dalších neziskových subjektů, které se zabývají rozvojovou spoluprací, rozvojovým vzděláváním a humanitární pomocí.

Organizace ve FoRS sdílejí společný zájem prosazovat vyšší relevanci a efektivnost české i mezinárodní zahraniční rozvojové spolupráce a zvyšovat její pozitivní dopady pro obyvatele rozvojových a transformujících se zemí.

Hlavním úkolem FoRS je zastupování společných zájmů členů a posilování spolupráce a vztahů mezi státními institucemi v ČR i EU a nevládními organizacemi na poli rozvojové spolupráce.