Czech English

Novinky z ČR a ze světa

  • Úvod
  • Novinky z ČR a ze světa

Člověk v tísni – Podcast Hlavy proměny

14.4.2024
Poslechněte si 2. díl klimapodcastu Hlasy proměny. Proč v Česku dodnes dominují obří zemědělské podniky? Jak zemědělce motivovat, aby hospodařili šetrněji? A jak vypadá zemědělská krajina odolná vůči změnám klimatu? Na to odpovídá zemědělec Erich Vodňanský a krajinná ekoložka Jana Moravcová. Více informací zde.

ČRA – Trilaterální projekty

5.4.2024
Výsledky dotační výzvy pro podporu trilaterálních projektů českých subjektů v rozvojových zemích. Více informací zde.

MZV – Humanitární dotace 2024

5.4.2024
MZV publikovalo protokol hodnotící komise z výběru dotačních projektů humanitární pomoci na rok 2024. Výsledky hodnocení a uvolnění prostředků na dotace jsou v souhrnné výši téměř 219 mil. Kč. Více informací zde.

MZV – Humanitární pomoc v průběhu roku 2024

5.4.2024
V roce 2024 disponuje MZV rozpočtem 165 mil. Kč na humanitární pomoc v zahraničí. V důsledku konfliktu na Blízkém východě schválil ministr zahraničních věcí peněžní dary pro Světový potravinový program a Izraelskou asociaci pro duševní zdraví ENOSH. Dále schválil uvolnění finančních prostředků na pomoc Francii postižené rozsáhlými záplavami. Více informací zde.

Člověk v tísni – Jeden svět 2024 zná vítěze

5.4.2024
Letošní ročník Mezinárodního filmového festivalu o lidských právech Jeden svět je za námi a zná svého vítěze. Stal se jím norsko-palestinský film Život je skvělý režiséra Mohameda Jabalyho, který zvítězil v kategorii Mezinárodní soutěž. Vítězem České soutěže se stal snímek Poznámky z Eremocénu slovenské režisérky Viery Čákanyové. Více informací zde.

ÚMV – Analýzy „Svět v proměnách 2024“

5.4.2024
Právě vychází letošní Analýzy – Svět v proměnách 2024. Výzkumníci a výzkumnice ÚMV se tentokrát zaměřili na dopady mocenské soutěže na světovou politiku, ať už se jedná o převahu vlivu v Africe, pozici Evropy na Blízkém východě nebo balancování Turecka mezi Ruskem a Západem. Více informací zde.

SIRIRI – Dokument „Léčba i naděje v srdci Afriky“

5.4.2024
Ke shlédnutí doporučujeme dokument českého tvůrce Vladimíra Paslera o Cédricovi Ouanekpone, prvním středoafrickém nefrologovi, který vystudoval také díky finanční podpoře SIRIRI o.p.s. a českých dárců v rámci projektu „Podpora VŠ studentů“. Film vypráví jeho životní příběh, přibližuje také reálie Středoafrické republiky, jedné z nejchudších zemí světa a v neposlední řadě ukazuje, jak jeden mladý lékař […]

Asociace společenské odpovědnosti – Budou jejich hlasy vyslyšeny? Proběhl druhý ročník Global Goals Summitu.

28.3.2024
Hned, jak se ranní světlo opřelo do pestrobarevných deštníků reprezentujících Cíle udržitelného rozvoje (SDGs), se začal plnit sál v budově CIIRC ČVUT. Celkem 30 řečníků se vystřídalo na jednom pódiu a mluvilo o svém pohledu na udržitelnost. To všechno s heslem Hear our voices za zády. Více informací zde.

Fakta o klimatu – Podcast 2050: Jak se ke klimatu staví česká společnost?

28.3.2024
Sociolog Jan Krajhanzl je hostem první epizody nové série Podcastu 2050, která se bude zabývat lidmi a společností. Podcast se zaměří na to, jak se česká společnost staví ke změně klimatu a dalším otázkám životního prostředí, udržitelnosti nebo dekarbonizace. V epizodě uslyšíte, jak se postoj naší společnosti k těmto tématům vyvíjel v čase a do […]

NeoN – Spuštění nového webu

28.3.2024
NeoN je skupina více než 20 organizací a sítí, které zastupují přes 600 NNO. Společně vyjednává spolupráci se státní správou na úrovni Úřadu vlády, ministerstev i parlamentu. NeoN tvoří síť členů, do které patří nejen FoRS, ale i Člověk v tísni, Nadace OSF, Klimatická koalice a mnoho dalších. Podívejte se na nový web s adresou […]

Kontakt

České fórum pro rozvojovou spolupráci
Vladislavova 1460/12, 110 00 Praha 1

+420 222 522 480
info@fors.cz

IČ: 71010114
DIČ: CZ71010114 (nejsme plátci DPH)

Bankovní spojení
číslo účtu: 181618095/0300
ČSOB; Anglická 20, 120 00 Praha 2

FoRS – České fórum pro rozvojovou spolupráci
je platformou českých nevládních neziskových organizací (NNO) a dalších neziskových subjektů, které se zabývají rozvojovou spoluprací, rozvojovým vzděláváním a humanitární pomocí.

Organizace ve FoRS sdílejí společný zájem prosazovat vyšší relevanci a efektivnost české i mezinárodní zahraniční rozvojové spolupráce a zvyšovat její pozitivní dopady pro obyvatele rozvojových a transformujících se zemí. 

Hlavním úkolem FoRS je zastupování společných zájmů členů a posilování spolupráce a vztahů mezi státními institucemi v ČR i EU a nevládními organizacemi na poli rozvojové spolupráce.


© České fórum pro rozvojovou spolupráci 2022 | administrace