Czech English

Diakonie ČCE – Nový článek z výjezdu do Mauritánie: Čech, který navštívil obří tábor u Mali

Diakonie ČCE – Nový článek z výjezdu do Mauritánie: Čech, který navštívil obří tábor u Mali
Diakonie se podílí na projektu zlepšení zdravotní péče v Mauritánii, konkrétně se jedná o oblast u hranic s Mali. „Přišli ze země, kde probíhá válka, a často dorazili bez ničeho. Podle mého je ale nejvíc trápí neperspektivnost, nemožnost vrátit se zpátky do Mali a to, že nemají svůj osud alespoň částečně ve svých rukou,“ říká o uprchlících z mauretánského tábora Mbera Erik Siegl, který řídí zahraniční projekty Diakonie Českobratrské církve evangelické. V rozhovoru pro iROZHLAS.cz popisuje podmínky v táboře i to, jak na místě pomáhá Česko. Cesty se zúčastnil i fotograf Jiří Pasz a také zástupce českého velvyslanectví v Maroku. Celý článek na iRozhlas si můžete přečíst zde.

Kontakt

České fórum pro rozvojovou spolupráci
Vladislavova 1460/12, 110 00 Praha 1

+420 222 522 480
info@fors.cz

IČ: 71010114
DIČ: CZ71010114 (nejsme plátci DPH)

Bankovní spojení
číslo účtu: 181618095/0300
ČSOB; Anglická 20, 120 00 Praha 2

FoRS – České fórum pro rozvojovou spolupráci
je platformou českých nevládních neziskových organizací (NNO) a dalších neziskových subjektů, které se zabývají rozvojovou spoluprací, rozvojovým vzděláváním a humanitární pomocí.

Organizace ve FoRS sdílejí společný zájem prosazovat vyšší relevanci a efektivnost české i mezinárodní zahraniční rozvojové spolupráce a zvyšovat její pozitivní dopady pro obyvatele rozvojových a transformujících se zemí. 

Hlavním úkolem FoRS je zastupování společných zájmů členů a posilování spolupráce a vztahů mezi státními institucemi v ČR i EU a nevládními organizacemi na poli rozvojové spolupráce.


© České fórum pro rozvojovou spolupráci 2022 | administrace