Czech English

STARE-Aktuality

WHO – Vyjádření k potravinové krizi v Africkém rohu

8.8.2022
Světová zdravotnická organizace naléhavě žádá o 123,7 milionů dolarů na poskytnutí nouzové pomoci milionům lidí, kteří čelí bezprecedentní potravinové a zdravotní krizi v Africkém rohu. Organizace tento týden varovala, že Africký roh zažívá jednu z nejhorších potravinových krizí za posledních 70 let. Odhaduje se, že v regionu je již 4,2 milionu uprchlíků a žadatelů o azyl, přičemž se […]

Fakta o klimatu – Nová epizoda Podcastu 2050

8.8.2022
Poslechněte si nový díl Podcastu 2050 na téma „Vlny veder – jak vznikají a jejich souvislost s klimatickou změnou“. Červenec 2022 byl v Evropě charakteristický extrémními vlnami veder. Ondráš Přibyla v rozhovoru vysvětluje, jak vlny veder vznikají, jaké měly v poslední době projevy a proč jsou kvůli změnám klimatu dnes čím dál častější a intenzivnější. Tento díl se také dotýká otázky adaptace naší krajiny a měst na stále […]

Člověk v tísni – Rozhovor s Petrem Drbohlavem pro iROZHLAS

8.8.2022
Petr Drbohlav, regionální ředitel pro Východní partnerství a Balkán v Člověku v tísni se minulý týden vrátil z Ukrajiny, kde koordinoval humanitární pomoc. Pomoc se týkala zejména přípravy na zimu, která bude podle humanitárních pracovníků kritická. „Na zimu nebudou Ukrajinci připravení, čekejme další vlnu uprchlíků“, říká Petr Drbohlav. Celý rozhovor je k přečtení zde.

ADRA – ADRAběh

8.8.2022
Tradiční ADRAběh se letos koná v termínu 28. září až 9. října. Výtěžek ze startovného s podtitulem „Běžím proti samotě“ poputuje na činnost dobrovolnických center ADRA. Pokud se chcete zapojit jako firma a využít tak běh jako příležitost pro teambuilding a zapojení firmy v rámci CSR, kontaktujte Renátu Benešovou Chlebkovou na emailu renata.chlebkova@adra.cz. Více informací o akci zde.

Klimatická koalice – Týden pro klima 2022

8.8.2022
Ve dnech 12. – 18. září se bude konat Týden pro klima po celé ČR. Chcete se k letošnímu ročníku připojit s vlastní akcí i vy? Přihlaste svou akci k Týdnu pro klima registrací na nově spuštěném webu www.tydenproklima.cz.

ČVUT – Letní škola rozvojových a humanitárních projektů "Rozvojové září"

8.8.2022
Rozvojové září je letní škola zaměřená na rozvojové a humanitární projekty a jejich technické aspekty. Přes dvacet odborníků z různých oborů představí odborná témata nebo Vás seznámí se svými projekty. Cílem Rozvojového září je propojit odborníky a studenty s technickým a netechnickým zaměřením tak, aby byla podpořena mezioborová spolupráce. Škola proběhne 5 – 9. září. Více informací zde. Předběžná přihláška zde.

SIRIRI – Přijďte v srpnu na kávu

8.8.2022
Máte v srpnu cestu na Pohořelec či na Pražský hrad? Zpříjemněte si ji zastávkou na dobrou kávu. Zakoupením kávy a dobrot v Café Nezisk podpoříte po celý srpen organizaci SIRIRI – veškerý zisk z prodeje kavárny půjde na projekty organizace. Navíc se můžete podívat i na kousky z eshopu a rovnou si z nich i něco vybrat. Akce trvá od 1. do 31. srpna.

Vláda ČR – Zápis ze zasedání Rady vlády pro NNO

26.7.2022
Úřad vlády ČR zveřejnil „Zápis z prvního letošního zasedání Rady vlády pro nestátní neziskové organizace„, které proběhlo 28. červná za účasti nové zmocněnkyně vlády pro lidská práva Mgr. Kláry Šimáčkové Laurenčíkové. Zápis naleznete zde.

Vláda ČR – Příspěvek NNO k předsednictví ČR v Radě EU

26.7.2022
Úřad vlády ČR zveřejnil dokument „Příspěvek nevládních neziskových organizací k přípravě a realizaci programu předsednictví ČR v Radě EU 2022″. Materiál shrnuje hlavní témata zasedání výboru pro EU a neziskových organizací. Pod jednotlivými zveřejněnými vládními prioritami jsou představeny konkrétní aspekty, které uvedené sítě a organizace považují v rámci vládní priority za klíčové. Dokument je dostupný zde.

Centrum Veronica Hostětín – Hostětínská klimatická akademie

26.7.2022
V půlroční klimatické akademii si společně od srpna do února povíme, jak udělat vše potřebné pro to, aby klimatické aktivity ve vaší obci či regionu byly úspěšné a aby se vaše obec/region mohly posunout o kousek víc k uhlíkové neutralitě. Akademii zahájíme setkáním od 19. do 24. srpna v inspirativním prostředí Hostětína. Přihlásit se můžete do 8. srpna prostřednictvím […]

Kontakt

České fórum pro rozvojovou spolupráci
Vladislavova 1460/12, 110 00 Praha 1

+420 222 522 480
info@fors.cz

IČ: 71010114
DIČ: CZ71010114 (nejsme plátci DPH)

Bankovní spojení
číslo účtu: 181618095/0300
ČSOB; Anglická 20, 120 00 Praha 2

FoRS – České fórum pro rozvojovou spolupráci
je platformou českých nevládních neziskových organizací (NNO) a dalších neziskových subjektů, které se zabývají rozvojovou spoluprací, rozvojovým vzděláváním a humanitární pomocí.

Organizace ve FoRS sdílejí společný zájem prosazovat vyšší relevanci a efektivnost české i mezinárodní zahraniční rozvojové spolupráce a zvyšovat její pozitivní dopady pro obyvatele rozvojových a transformujících se zemí. 

Hlavním úkolem FoRS je zastupování společných zájmů členů a posilování spolupráce a vztahů mezi státními institucemi v ČR i EU a nevládními organizacemi na poli rozvojové spolupráce.


© České fórum pro rozvojovou spolupráci 2022 | administrace