Czech English

Greenpeace ČR – 5 důvodů, proč bychom měli zavést zálohy pro PET lahve

31.1.2020
FoRS

Nejlepším a pro životní prostředí nejšetrnějším způsobem je vodu v PET lahvi vůbec nekupovat a natočit si ji třeba doma z kohoutku. Ne všichni se však podle této rady řídí. Někteří lidé dokonce klidně odhodí PET lahev někde v přírodě nebo ji spálí v domácím kotli, protože pro ně nemá jako odpad žádnou hodnotu. Velká část PET lahví stále končí na skládkách. Kdyby ovšem každá PET lahev měla na sobě tříkorunovou zálohu, přístup k lahvím by se radikálně změnil. Jaké výhody bychom získali ze zavedení záloh pro PET lahve, se můžete dočíst v tomto článku

Greenpeace volunteers head from Sydney’s Botany Bay up the Cooks River to pick up rubbish. The initiative is driven by the Sydney Greenpeace Local Group and takes place on the first Sunday of each month at various locations around Sydney. Most of the rubbish collected consisted of plastic bags, plastic beverage containers and other plastics.

Kontakt

České fórum pro rozvojovou spolupráci
Vladislavova 1460/12, 110 00 Praha 1

+420 222 522 480
info@fors.cz

IČ: 71010114
DIČ: CZ71010114 (nejsme plátci DPH)

Bankovní spojení
číslo účtu: 181618095/0300
ČSOB; Anglická 20, 120 00 Praha 2

FoRS – České fórum pro rozvojovou spolupráci
je platformou českých nevládních neziskových organizací (NNO) a dalších neziskových subjektů, které se zabývají rozvojovou spoluprací, rozvojovým vzděláváním a humanitární pomocí.

Organizace ve FoRS sdílejí společný zájem prosazovat vyšší relevanci a efektivnost české i mezinárodní zahraniční rozvojové spolupráce a zvyšovat její pozitivní dopady pro obyvatele rozvojových a transformujících se zemí. 

Hlavním úkolem FoRS je zastupování společných zájmů členů a posilování spolupráce a vztahů mezi státními institucemi v ČR i EU a nevládními organizacemi na poli rozvojové spolupráce.


© České fórum pro rozvojovou spolupráci 2022 | administrace