Czech English

Ladislav Miko – „Pokud nebudeme chránit klima, životní úroveň může klesnout více, než když budeme dekarbonizovat“

  • Úvod
  • Novinky z ČR a ze světa
  • Ladislav Miko – „Pokud nebudeme chránit klima, životní úroveň může klesnout více, než když budeme dekarbonizovat“
14.12.2023
FoRS

Zaslechl jsem na konferenci od docela významných lidí, že již teď se dá říct, že je konference úspěšná. Protože ona měla, z hlediska politických cílů, vymezeno pět základních okruhů. Ten pátý byl tím nejdůležitějším – schválení jednak peněz a jednak způsobu, jakým se budou uvolňovat k využití toho Loss and Damage Fund, tedy Fondu ztrát a škod, pro nejchudší země zeměkoule, na které ale zároveň nejvíc dopadá klimatická změna. K dohodě došlo již když jsme přiletěli, takže toto je odškrtnuto. Navíc se tam vybralo docela hodně peněz. Je tam 400 milionů dolarů ročně, což je objem, který samozřejmě z hlediska velikosti škod zdaleka nestačí. Když na to ale koukáme z hlediska toho, kolik jsme schopni efektivně využít, aby se ty škody kompenzovaly nebo napravily, tak už jde o docela signifikantní objem peněz. Více informací zde.

Kontakt

České fórum pro rozvojovou spolupráci
Vladislavova 1460/12, 110 00 Praha 1

+420 222 522 480
info@fors.cz

IČ: 71010114
DIČ: CZ71010114 (nejsme plátci DPH)

Bankovní spojení
číslo účtu: 181618095/0300
ČSOB; Anglická 20, 120 00 Praha 2

FoRS – České fórum pro rozvojovou spolupráci
je platformou českých nevládních neziskových organizací (NNO) a dalších neziskových subjektů, které se zabývají rozvojovou spoluprací, rozvojovým vzděláváním a humanitární pomocí.

Organizace ve FoRS sdílejí společný zájem prosazovat vyšší relevanci a efektivnost české i mezinárodní zahraniční rozvojové spolupráce a zvyšovat její pozitivní dopady pro obyvatele rozvojových a transformujících se zemí. 

Hlavním úkolem FoRS je zastupování společných zájmů členů a posilování spolupráce a vztahů mezi státními institucemi v ČR i EU a nevládními organizacemi na poli rozvojové spolupráce.


© České fórum pro rozvojovou spolupráci 2022 | administrace