Akci pořádá ODI – Overseas Development Institute dne 16. července (bude také přenášena online přes web). Tématem akce bude zapojení soukromých společností do akcí humanitární pomoci. Na jednu stranu hraje privátní sektor v humanitární pomoci důležité role (jako partner, donor či dodavatel zboží a služeb). Na druhou stranu vnímají mnohé neziskové organizace toto téma s opatrností.
Akce se zúčastní zástupci nevládního sektoru i soukromých společností z celého světa, kteří budou prezentovat nové modely zapojení privátního sektoru do humanitární pomoci.
Více informací a podrobnější program naleznete zde.
Bankovní spojení číslo účtu: 181618095/0300 ČSOB; Anglická 20, 120 00 Praha 2
FoRS – České fórum pro rozvojovou spolupráci je platformou českých nevládních neziskových organizací (NNO) a dalších neziskových subjektů, které se zabývají humanitární pomocí, rozvojovou spoluprací, globálním vzděláváním a informováním o těchto tématech.
Organizace ve FoRS sdílejí společný zájem prosazovat vyšší relevanci a efektivnost české i mezinárodní zahraniční rozvojové spolupráce a zvyšovat její pozitivní dopady pro obyvatele rozvojových a transformujících se zemí.
Hlavním úkolem FoRS je zastupování společných zájmů členů a posilování spolupráce a vztahů mezi státními institucemi v ČR i EU a nevládními organizacemi na poli rozvojové spolupráce.