Czech English

Ústav mezinárodních vztahů – Policy paper „Firmy v české rozvojovce: ničitel ekonomik Jihu nebo všelék na rozvojové problémy?“

  • Úvod
  • Novinky z ČR a ze světa
  • Ústav mezinárodních vztahů – Policy paper „Firmy v české rozvojovce: ničitel ekonomik Jihu nebo všelék na rozvojové problémy?“
21.8.2017
Eliška Šertlerová

Soukromý sektor je z historického hlediska významným hráčem na poli politiky rozvojové spolupráce na globální úrovni a neopomenutelnou součástí rozvojového diskurzu. Soukromý sektor a jeho význam ve vztahu k rozvoji však může být chápán v různých souvislostech. Policy paper, který vytvořila Eva Křížková, která působila na Ústavu mezinárodních vztahů v Prazev rámci stáže jako nezávislá výzkumnice, identifikuje tři typické narativy ve vztahu k soukromému sektoru v rozvojové spolupráci. Celý policy paper je k dispozici k přečtení pod tímto odkazem.

Kontakt

České fórum pro rozvojovou spolupráci
Vladislavova 1460/12, 110 00 Praha 1

+420 222 522 480
info@fors.cz

IČ: 71010114
DIČ: CZ71010114 (nejsme plátci DPH)

Bankovní spojení
číslo účtu: 181618095/0300
ČSOB; Anglická 20, 120 00 Praha 2

FoRS – České fórum pro rozvojovou spolupráci
je platformou českých nevládních neziskových organizací (NNO) a dalších neziskových subjektů, které se zabývají rozvojovou spoluprací, rozvojovým vzděláváním a humanitární pomocí.

Organizace ve FoRS sdílejí společný zájem prosazovat vyšší relevanci a efektivnost české i mezinárodní zahraniční rozvojové spolupráce a zvyšovat její pozitivní dopady pro obyvatele rozvojových a transformujících se zemí. 

Hlavním úkolem FoRS je zastupování společných zájmů členů a posilování spolupráce a vztahů mezi státními institucemi v ČR i EU a nevládními organizacemi na poli rozvojové spolupráce.


© České fórum pro rozvojovou spolupráci 2022 | administrace