Czech English

ČvT: Akce k zahájení činnosti nadačního fondu Prague Civil Society Centre

  • Úvod
  • STARE-Aktuality
  • ČvT: Akce k zahájení činnosti nadačního fondu Prague Civil Society Centre
21.1.2015
adelastiborova
Vážení přátelé,
jménem společnosti Člověk v tísni Vás srdečně zveme na dvě veřejné akce pořádané k zahájení činnosti nadačního fondu Prague Civil Society Centre – v úterý 27. ledna 2015 a ve čtvrtek 19. února 2015.Stále silnější autoritářské tendence v post-sovětských zemích zvyšují tlak na občanskou společnost. Místní nevládní organizace, občanské iniciativy a různé sítě jednotlivců se i přesto nadále veřejně angažují a snaží dosáhnout reforem a změn. Společnost Člověk v tísni proto zřizuje nadační fond Prague Civil Society Centre, jehož cílem je nabídnout podporu a projevit solidaritu stále více potlačované občanské společnosti ve východní Evropě, Rusku a střední Asii. Tento nový Centrum bude udržovat a podporovat jak zavedené, tak nově vznikající organizace a iniciativy, a propojí aktivní občany z velmi různých prostředí, se zvláštním zaměřením na inovaci. Nadační fond si klade za cíl sloužit jako centrum pro občanské aktivisty z celé Východní Evropy, Ruska a Střední Asie, usnadňovat jejich pracovní vztahy, sdílení znalostí a výměnu bohatých a inspirujících odborných zkušeností z celého regionu.Člověk v tísni srdečně zve na dvě veřejné akce pořádané k zahájení činnosti nadačního fondu Prague Civil Society Centre – v úterý 27. ledna 2015 a ve čtvrtek 19. února 2015.

PŘEDNÁŠKA

úterý 27. ledna 2015, 16:00

“ Ukrajina, Rusko a klíčový význam občanské společnosti”

Timothy Snyder, historik, profesor na Yaleově univerzitě autor knih Krvavé země  a Intelektuál ve dvacátém století

Místo: Filozofická fakulta Univerzity Karlovy v Praze (nám. Jana Palacha 2, posluchárna 131)

Přednáška proběhne v angličtině se simultánním tlumočením do češtiny. Vstup je volný. Registrace není nutná. V případě dotazů kontaktujte marianka.mackova@clovekvtisni.cz

PŘEDSTAVENÍ CENTRA

Čtvrtek 19. února 2015

15.30: Úvod – Šimon Pánek, Ředitel, Člověk v tísni (Praha) 15.45: Otevřená panelová diskuze: “Apatie, aktivismus a represe  – aktuální výzvy v podpoře (občanské) společnosti v post-sovětských zemích“  Dr. Manfred Sapper, Editor, časopis OSTEUROPA (Berlín) Maria Dahle, Výkonná ředitelka, Human Rights House Foundation (Oslo) Emin Milli, Zakladatel a ředitel Meydan TV (Kyjev/Berlín) Maria Sereda, Prague Civil Society Centre (Moskva/Praha) Moderátor: Šimon Pánek, Člověk v tísni 17.45: Prezentace Centra Tváří v tvář současným výzvám – Prague Civil Society Centre Prezentace Centra, Rostislav Valvoda, Prague Civil Society Centre Diskuze 19.00: Recepce Těšíme se na Vaši účast.  

Kontakt

České fórum pro rozvojovou spolupráci
Vladislavova 1460/12, 110 00 Praha 1

+420 222 522 480
info@fors.cz

IČ: 71010114
DIČ: CZ71010114 (nejsme plátci DPH)

Bankovní spojení
číslo účtu: 181618095/0300
ČSOB; Anglická 20, 120 00 Praha 2

FoRS – České fórum pro rozvojovou spolupráci
je platformou českých nevládních neziskových organizací (NNO) a dalších neziskových subjektů, které se zabývají rozvojovou spoluprací, rozvojovým vzděláváním a humanitární pomocí.

Organizace ve FoRS sdílejí společný zájem prosazovat vyšší relevanci a efektivnost české i mezinárodní zahraniční rozvojové spolupráce a zvyšovat její pozitivní dopady pro obyvatele rozvojových a transformujících se zemí. 

Hlavním úkolem FoRS je zastupování společných zájmů členů a posilování spolupráce a vztahů mezi státními institucemi v ČR i EU a nevládními organizacemi na poli rozvojové spolupráce.


© České fórum pro rozvojovou spolupráci 2022 | administrace