Czech English
 • Moldavsko je pod tlakem, ale nikoli na pokraji zvratu

  Na Moldavsko silně doléhá válka na sousední Ukrajině a Kreml se zároveň snaží využít všech příležitostí pro oslabení prozápadní a proukrajinské vlády v Kišiněvě. Pavel Havlíček (AMO) napsal nový komentář zde, kde zdůrazňuje potřebu posilovat vnitřní odolnost země.

 • Setkání s novináři: Jak se mění pomoc českých neziskovek po roce války na Ukrajině?

  FoRS uspořádal 23. 2. od 9:30  v prostorách Langhans diskuzní a networkingové setkání neziskovek s novináři. Cílem setkání bylo upozornit na důležitost plánování obnovy Ukrajiny, odstraňování válečných škod a na souvislosti humanitární pomoci.

  Na diskuzi, kterou uvedl Pavel Přibyl (FoRS) promluvili:

  • Erik Siegl (Diakonie ČCE)
  • Andrej Arvensis (ADRA ČR)
  • Jiří Škvor (Charita ČR)
  • Marek Štys (Člověk v tísni)
  • Marcela Černochová (Arnika)
  • Pavel Havlíček (AMO)

 • Tisková zpráva Jak se mění pomoc českých neziskovek po roce války na Ukrajině?

  Deset členských organizací FoRS pomáhá na Ukrajině válkou zasaženým lidem, ale i životnímu prostředí. Za rok války poskytly přímo na Ukrajině pomoc v hodnotě přes 2,22 mld. Kč. Pomohly tak více než 1,19 mil. lidí a posilují dobré jméno naší země v zahraničí. Svou roli vidí na Ukrajině jako dlouhodobou.

  Tisková zpráva ke stažení

  Příloha k TZ 

 • Rusko pokračuje v teroristických útocích na Ukrajinu, ta se ale nevzdává

  Pavel Havlíček (AMO) napsal nový komentář k odolnosti ukrajinského energetického systému. Ve významné míře se na ní podílí i odvaha a nezdolnost ukrajinských občanů. Celý komentář si můžete přečíst zde.

 • Může se Ukrajina stát do roku 2026 členem EU? Zatím se nezdá, že by to mohla zvládnout

  Pavel Havlíček (AMO) komentuje summit mezi Evropskou unií a Ukrajinou, který se konal 2. února v Kyjevě.

 • Tisková zpráva k zahájení projektu

  V návratu k hodnotově orientované zahraniční politice se ČR zlepšuje, ale stále má rezervy, říkají neziskové platformy FoRS a DEMAS spolu s AMO a zahajují společný projekt.

  (PDF ke stažení)


 „Projekt podpořila Nadace OSF v rámci programu Active Citizens Fund, jehož cílem je podpora občanské společnosti a posílení kapacit neziskových organizací. Cílem programu je dále inspirace k aktivnímu občanství a pomoc znevýhodněným skupinám. Program Active Citizens Fund vstoupil do České republiky v září roku 2019 s cílem podpořit neziskové organizace nehledě na jejich velikost a zkušenosti. V České republice jej spravuje konsorcium, které tvoří Nadace OSF, Výbor dobré vůle – Nadace Olgy Havlové a Skautský institut. Program je realizován v rámci Fondů EHP a Norska 2014–2021. Prostřednictvím Fondů EHP a Norska přispívají státy Island, Lichtenštejnsko a Norsko ke snižování ekonomických a sociálních rozdílů v Evropském hospodářském prostoru (EHP) a k posilování spolupráce s 15 evropskými státy. Důležitým posláním programu je také spolupráce mezi Českou republikou a dárcovskými státy. Jde o spolupráci mezi českými neziskovými organizacemi a organizacemi z Islandu, Lichtenštejnska a Norska.“

Kontakt

České fórum pro rozvojovou spolupráci
Vladislavova 1460/12, 110 00 Praha 1

+420 222 522 480
info@fors.cz

IČ: 71010114
DIČ: CZ71010114 (nejsme plátci DPH)

Bankovní spojení
číslo účtu: 181618095/0300
ČSOB; Anglická 20, 120 00 Praha 2

FoRS – České fórum pro rozvojovou spolupráci
je platformou českých nevládních neziskových organizací (NNO) a dalších neziskových subjektů, které se zabývají rozvojovou spoluprací, rozvojovým vzděláváním a humanitární pomocí.

Organizace ve FoRS sdílejí společný zájem prosazovat vyšší relevanci a efektivnost české i mezinárodní zahraniční rozvojové spolupráce a zvyšovat její pozitivní dopady pro obyvatele rozvojových a transformujících se zemí. 

Hlavním úkolem FoRS je zastupování společných zájmů členů a posilování spolupráce a vztahů mezi státními institucemi v ČR i EU a nevládními organizacemi na poli rozvojové spolupráce.


© České fórum pro rozvojovou spolupráci 2022 | administrace