Czech English

Arnika – Jedovaté ovzduší: Satelity Evropské kosmické agentury potvrdily nejvíce znečištěné oblasti Ukrajiny

  • Úvod
  • STARE-Aktuality
  • Arnika – Jedovaté ovzduší: Satelity Evropské kosmické agentury potvrdily nejvíce znečištěné oblasti Ukrajiny
18.12.2020
FoRS

Vysoká míra znečištění ovzduší toxickými prachovými částicemi překračující limity WHO byla potvrzena v Krivorožské, Dněpropetrovské, Záporožské a Doněcké oblasti. Unikátní studii založenou na družicových měřeních Evropské kosmické agentury a satelitech Copernicus představil český start-up World from Space společně s nevládní organizací Arnika v rámci projektu Čisté ovzduší pro Ukrajinu. V desítkách okresů v Dněpru, Doněcku, Luhansku a Záporoží a v hlavním městě Kyjevě lze vzduch považovat za nebezpečný pro lidské zdraví. Hlavními viníky jsou uhelné elektrárny a metalurgie a další těžký průmysl. Pro pokračování čtení klikněte na tento odkaz.

Kontakt

České fórum pro rozvojovou spolupráci
Vladislavova 1460/12, 110 00 Praha 1

+420 222 522 480
info@fors.cz

IČ: 71010114
DIČ: CZ71010114 (nejsme plátci DPH)

Bankovní spojení
číslo účtu: 181618095/0300
ČSOB; Anglická 20, 120 00 Praha 2

FoRS – České fórum pro rozvojovou spolupráci
je platformou českých nevládních neziskových organizací (NNO) a dalších neziskových subjektů, které se zabývají rozvojovou spoluprací, rozvojovým vzděláváním a humanitární pomocí.

Organizace ve FoRS sdílejí společný zájem prosazovat vyšší relevanci a efektivnost české i mezinárodní zahraniční rozvojové spolupráce a zvyšovat její pozitivní dopady pro obyvatele rozvojových a transformujících se zemí. 

Hlavním úkolem FoRS je zastupování společných zájmů členů a posilování spolupráce a vztahů mezi státními institucemi v ČR i EU a nevládními organizacemi na poli rozvojové spolupráce.


© České fórum pro rozvojovou spolupráci 2022 | administrace