Czech English

Člověk v tísni – Mimo zorné pole: Ukrajinští uprchlíci přispívají státu víc, než kolik od něj dostanou. Často ale čelí diskriminaci i vykořisťování

  • Úvod
  • STARE-Nezařazené
  • Člověk v tísni – Mimo zorné pole: Ukrajinští uprchlíci přispívají státu víc, než kolik od něj dostanou. Často ale čelí diskriminaci i vykořisťování
17.6.2024
FoRS

Ruská invaze na Ukrajinu přiměla statisíce lidí hledat bezpečí v Evropě. Přes počáteční strach a nejistotu se za dva roky uprchlíci postupně adaptovali na nový život v Česku. Mnozí z nich zde našli nejen útočiště, ale také práci, bydlení nebo potřebnou podporu a psychologickou pomoc.

Jak se naše pomoc za dva roky proměnila? S jakými problémy lidé nejčastěji volají na helplinku? A v čem je teď situace horší než na začátku invaze? Poslechněte si nový díl podcastu Mimo zorné pole s Alenou Čornou, koordinátorkou helplinky a metodičkou terénní práce, a Maximem Sačokem, koordinátorem terénního týmu pro Liberecký kraj.

Více informací zde.

Kontakt

České fórum pro rozvojovou spolupráci
Vladislavova 1460/12, 110 00 Praha 1

+420 222 522 480
info@fors.cz

IČ: 71010114
DIČ: CZ71010114 (nejsme plátci DPH)

Bankovní spojení
číslo účtu: 181618095/0300
ČSOB; Anglická 20, 120 00 Praha 2

FoRS – České fórum pro rozvojovou spolupráci
je platformou českých nevládních neziskových organizací (NNO) a dalších neziskových subjektů, které se zabývají rozvojovou spoluprací, rozvojovým vzděláváním a humanitární pomocí.

Organizace ve FoRS sdílejí společný zájem prosazovat vyšší relevanci a efektivnost české i mezinárodní zahraniční rozvojové spolupráce a zvyšovat její pozitivní dopady pro obyvatele rozvojových a transformujících se zemí. 

Hlavním úkolem FoRS je zastupování společných zájmů členů a posilování spolupráce a vztahů mezi státními institucemi v ČR i EU a nevládními organizacemi na poli rozvojové spolupráce.


© České fórum pro rozvojovou spolupráci 2022 | administrace