Czech English

Člověk v tísni – „Podařilo se mi pomoci dětem mít v životě zase naději a sny.“ Odhohlání syrských učitelů v táborech pro vnitřně vysídlené obyvatele.

  • Úvod
  • STARE-Aktuality
  • Člověk v tísni – „Podařilo se mi pomoci dětem mít v životě zase naději a sny.“ Odhohlání syrských učitelů v táborech pro vnitřně vysídlené obyvatele.
21.1.2021
FoRS

Čím déle jsou děti mimo školu, tím těžší je pro ně se k vyučování vrátit. To platí v jakémkoliv kontextu, obzvlášť ale v Sýrii, kde má téměř deset let trvající válka na svědomí celou generaci dětí, které přišly o roky ve školních lavicích. Válka jim navíc způsobila traumata, se kterými se musejí vypořádat. Mnohdy za sebou mají téměř celý život ve vysídlení, stěhovat se musely i několikrát. Mít bezpečné místo, kde se nejen učí, ale kde si také mohou hrát a svobodně se vyjadřovat, je pro budoucí vývoj těchto dětí zcela zásadní. Celou reportáž si můžete přečíst zde.

Kontakt

České fórum pro rozvojovou spolupráci
Vladislavova 1460/12, 110 00 Praha 1

+420 222 522 480
info@fors.cz

IČ: 71010114
DIČ: CZ71010114 (nejsme plátci DPH)

Bankovní spojení
číslo účtu: 181618095/0300
ČSOB; Anglická 20, 120 00 Praha 2

FoRS – České fórum pro rozvojovou spolupráci
je platformou českých nevládních neziskových organizací (NNO) a dalších neziskových subjektů, které se zabývají rozvojovou spoluprací, rozvojovým vzděláváním a humanitární pomocí.

Organizace ve FoRS sdílejí společný zájem prosazovat vyšší relevanci a efektivnost české i mezinárodní zahraniční rozvojové spolupráce a zvyšovat její pozitivní dopady pro obyvatele rozvojových a transformujících se zemí. 

Hlavním úkolem FoRS je zastupování společných zájmů členů a posilování spolupráce a vztahů mezi státními institucemi v ČR i EU a nevládními organizacemi na poli rozvojové spolupráce.


© České fórum pro rozvojovou spolupráci 2022 | administrace