Czech English

Development Coffee

Nenávist vůči Romům, gayům, „nepřizpůsobivým“, islámu, imigrantům nebo uprchlíkům. Vlny nenávisti v naší společnosti velmi rezonují. V poslední době i nabírají na síle. Jak na ně reagujeme v našich vzdělávacích aktivitách a projektech globálního vzdělávání? Jaké jsou zkušenosti? Jaká praxe? Pojďme vytvořit fórum toho, co v našich vzdělávacích projektech vzniká. Hosty budou: Hana Říhová (SIRIRI) – představí novou metodiku globální výchovy na víkendové akce oddílů kroužků Zažij svět, kterou SIRIRI chystala spolu s oddíly v průběhu tohoto roku. Adam Čajka (NaZemi) – bude mluvit o projektu Skauti NaZemi, o metodice, která vznikla k tématu Uprchlictví na táboře a také o workshopech nenásilné komunikace. Blanka Zemanová (Člověk v tísni) – Představí metodiku na zjišťování postojů žáků ve školách k různým globálním tématům (např. migrace, rozmanitost ve společnosti) Guestlist na setkání najdete zde. Více informací pak zde.

Kontakt

České fórum pro rozvojovou spolupráci
Vladislavova 1460/12, 110 00 Praha 1

+420 222 522 480
info@fors.cz

IČ: 71010114
DIČ: CZ71010114 (nejsme plátci DPH)

Bankovní spojení
číslo účtu: 181618095/0300
ČSOB; Anglická 20, 120 00 Praha 2

FoRS – České fórum pro rozvojovou spolupráci
je platformou českých nevládních neziskových organizací (NNO) a dalších neziskových subjektů, které se zabývají rozvojovou spoluprací, rozvojovým vzděláváním a humanitární pomocí.

Organizace ve FoRS sdílejí společný zájem prosazovat vyšší relevanci a efektivnost české i mezinárodní zahraniční rozvojové spolupráce a zvyšovat její pozitivní dopady pro obyvatele rozvojových a transformujících se zemí. 

Hlavním úkolem FoRS je zastupování společných zájmů členů a posilování spolupráce a vztahů mezi státními institucemi v ČR i EU a nevládními organizacemi na poli rozvojové spolupráce.


© České fórum pro rozvojovou spolupráci 2022 | administrace