Czech English

Do Česka zavítá obchodní ředitel Fairtrade International

17.4.2015
adelastiborova

Praha 15. dubna 2015 – Fairtrade Česko a Slovensko dnes oznámilo, že do České republiky přijede Martin Hill, obchodní ředitel světové organizace Fairtrade International.

Martin Hill přijal pozvání vystoupit jako host na CSR Summitu, který se koná 23. dubna v Praze,  a jehož tématem je “odpovědné a udržitelné podnikání”.

Martin má za sebou více než 25leté zkušenosti v eticky orientované britské Co-operative Group, kde působil jako generální ředitel v maloobchodní divizi pro jihovýchodní region. Před příchodem do Fairtrade International byl obchodním ředitelem ve Fairtrade Foundation, kde se zasloužil o významný pokrok v pronikání výrobků s certifikací Fairtrade do maloobchodních řetězců.

Byl rovněž klíčovou postavou v mnoha úspěších Fairtrade Foundation; hrál hlavní roli při zajišťování licenčních smluv pro významné nadnárodní společnosti, jako jsou Cadbury, Tate a Lyle, Ben&Jerry‘s či Nestlé. V dubnu 2010 zformoval M. Hill v rámci Fairtrade International novou mezinárodní řídící skupinu, jejímž úkolem je mimo jiné uzavírat spolupráci s nadnárodními společnostmi po celém světě a maximalizovat výhody pro producenty.

Martin následně působil ve Fairtrade International v dalších klíčových funkcích, kde se zaměřoval na globální produkty (v 7 hlavních kategoriích: kakao, káva, čaj, cukr, banány, bavlna, a květiny), na nové a rozvíjející se trhy a mezinárodní licence.

 V současné době je výkonným obchodním ředitelem Fairtrade International se sídlem v německém Bonnu.

V případě zájmu o rozhovor s Martinem Hillem nás kontaktujte.

Více informací o Fairtrade International naleznete na http://www.fairtrade.net/, pro informace o  Faitrade Česko a Slovensko navštivte prosím www.fairtrade-cesko.cz.

Kontakt pro média Věra Rohanová, PR a media tel. +420 728 312 258 vera.rohanova@fairtrade-cesko.cz  

Kontakt

České fórum pro rozvojovou spolupráci
Vladislavova 1460/12, 110 00 Praha 1

+420 222 522 480
info@fors.cz

IČ: 71010114
DIČ: CZ71010114 (nejsme plátci DPH)

Bankovní spojení
číslo účtu: 181618095/0300
ČSOB; Anglická 20, 120 00 Praha 2

FoRS – České fórum pro rozvojovou spolupráci
je platformou českých nevládních neziskových organizací (NNO) a dalších neziskových subjektů, které se zabývají rozvojovou spoluprací, rozvojovým vzděláváním a humanitární pomocí.

Organizace ve FoRS sdílejí společný zájem prosazovat vyšší relevanci a efektivnost české i mezinárodní zahraniční rozvojové spolupráce a zvyšovat její pozitivní dopady pro obyvatele rozvojových a transformujících se zemí. 

Hlavním úkolem FoRS je zastupování společných zájmů členů a posilování spolupráce a vztahů mezi státními institucemi v ČR i EU a nevládními organizacemi na poli rozvojové spolupráce.


© České fórum pro rozvojovou spolupráci 2022 | administrace