Czech English

Fairtrade Česko a Slovensko – Udělali jsme první velký krok k zavedení důstojného příjmu pro pěstitele banánů

  • Úvod
  • Novinky z ČR a ze světa
  • Fairtrade Česko a Slovensko – Udělali jsme první velký krok k zavedení důstojného příjmu pro pěstitele banánů

Organizace Fairtrade International stanovila novou základní mzdu pro všechny pracovníky banánových plantáží s certifikací Fairtrade. Vztahuje se na všechny země a je v rámci certifikačních schémat jedinečná, protože představuje konkrétní krok k dosažení důstojného příjmu, který zaměstnancům na plantážích poskytuje dostatek prostředků na zajištění potravin, zdravotní péče, školného a dalších základních potřeb jejich rodin včetně částky na drobné spoření. Pracovníci na banánových fairtradových plantážích budou dostávat minimálně základní fairtradovou mzdu i v případě, že zákonná minimální mzda bude nižší. A pokud už dostávají více, nebude možné mzdu snížit.

Kontakt

České fórum pro rozvojovou spolupráci
Vladislavova 1460/12, 110 00 Praha 1

+420 222 522 480
info@fors.cz

IČ: 71010114
DIČ: CZ71010114 (nejsme plátci DPH)

Bankovní spojení
číslo účtu: 181618095/0300
ČSOB; Anglická 20, 120 00 Praha 2

FoRS – České fórum pro rozvojovou spolupráci
je platformou českých nevládních neziskových organizací (NNO) a dalších neziskových subjektů, které se zabývají rozvojovou spoluprací, rozvojovým vzděláváním a humanitární pomocí.

Organizace ve FoRS sdílejí společný zájem prosazovat vyšší relevanci a efektivnost české i mezinárodní zahraniční rozvojové spolupráce a zvyšovat její pozitivní dopady pro obyvatele rozvojových a transformujících se zemí. 

Hlavním úkolem FoRS je zastupování společných zájmů členů a posilování spolupráce a vztahů mezi státními institucemi v ČR i EU a nevládními organizacemi na poli rozvojové spolupráce.


© České fórum pro rozvojovou spolupráci 2022 | administrace