Czech English

Lékaři bez hranic – Informace ze zemí nejvíce postižených COVID-19

Lékaři bez hranic jsou na misích téměř na všech kontinentech svědky toho, jak covid-19 stále decimuje svět. I když je u nás i v dalších zemích na ústupu, v některých státech se odehrává tragédie. 

  • Indii způsobila druhá vlna covidu-19 nevídanou krizi. Nárůst počtu nakažených i jeho následky jsou katastrofální. V současnosti proto pomáhají v Bombaji na jihozápadě země.
  • Nová vlna covidu-19 postihla i Peru. Zemí se šíří varianta veřejnosti známá jako brazilská. Nemocnice jsou přeplněné a chybí jim zásoby kyslíku. Složitou situaci ještě zhoršuje omezený přístup k vakcínám. V zemi zatím dostalo alespoň jednu očkovací dávku jen 3 % obyvatel. Místním zdravotníkům pomáháme na severu Limy v provincii Huaura. Ve spoustě měst je běžné, že lidé v noci čekají ve frontách a spí na ulici, aby si mohli doplnit kyslíkové láhve z několika málo fungujících nádrží a postarat se o své blízké doma.
  • Brazílii stále neexistuje efektivní, centralizovaný a koordinovaný zásah proti šíření covidu-19. Dosud v zemi onemocnělo více než 15 milionů lidí a téměř půl milionu jich zemřelo. Nedostatek politické vůle adekvátně zakročit zabíjí Brazilce po tisících.

Kontakt

České fórum pro rozvojovou spolupráci
Vladislavova 1460/12, 110 00 Praha 1

+420 222 522 480
info@fors.cz

IČ: 71010114
DIČ: CZ71010114 (nejsme plátci DPH)

Bankovní spojení
číslo účtu: 181618095/0300
ČSOB; Anglická 20, 120 00 Praha 2

FoRS – České fórum pro rozvojovou spolupráci
je platformou českých nevládních neziskových organizací (NNO) a dalších neziskových subjektů, které se zabývají rozvojovou spoluprací, rozvojovým vzděláváním a humanitární pomocí.

Organizace ve FoRS sdílejí společný zájem prosazovat vyšší relevanci a efektivnost české i mezinárodní zahraniční rozvojové spolupráce a zvyšovat její pozitivní dopady pro obyvatele rozvojových a transformujících se zemí. 

Hlavním úkolem FoRS je zastupování společných zájmů členů a posilování spolupráce a vztahů mezi státními institucemi v ČR i EU a nevládními organizacemi na poli rozvojové spolupráce.


© České fórum pro rozvojovou spolupráci 2022 | administrace