Czech English

Lékaři bez hranic – Krize jménem Mosambik: Půl milionu lidí uteklo před násilím, teď postrádají střechu nad hlavou, jídlo i vodu

  • Úvod
  • STARE-Aktuality
  • Lékaři bez hranic – Krize jménem Mosambik: Půl milionu lidí uteklo před násilím, teď postrádají střechu nad hlavou, jídlo i vodu
9.2.2021
FoRS
Jsou jich stovky, někdy i tisíce každý den. Lékaři bez hranic vidí tyto zoufalé, ale zároveň odhodlané lidi přijíždět lodí, náklaďákem nebo i přicházet pěšky sem do Pemby, hlavního města bohaté provincie Cabo Delgado, i do měst v okolí. Opustili všechno, aby přežili. Všichni vyprávějí podobně děsivý příběh – o popraveném manželovi, unesené ženě nebo synovi, který zmizel neznámo kam. Povstalci napadli jejich vesnici. Spálili jejich domy. Vzali jim vše do poslední drobnosti. Přečtěte si podrobnosti o misi Lékařů bez hranic zde.

Kontakt

České fórum pro rozvojovou spolupráci
Vladislavova 1460/12, 110 00 Praha 1

+420 222 522 480
info@fors.cz

IČ: 71010114
DIČ: CZ71010114 (nejsme plátci DPH)

Bankovní spojení
číslo účtu: 181618095/0300
ČSOB; Anglická 20, 120 00 Praha 2

FoRS – České fórum pro rozvojovou spolupráci
je platformou českých nevládních neziskových organizací (NNO) a dalších neziskových subjektů, které se zabývají rozvojovou spoluprací, rozvojovým vzděláváním a humanitární pomocí.

Organizace ve FoRS sdílejí společný zájem prosazovat vyšší relevanci a efektivnost české i mezinárodní zahraniční rozvojové spolupráce a zvyšovat její pozitivní dopady pro obyvatele rozvojových a transformujících se zemí. 

Hlavním úkolem FoRS je zastupování společných zájmů členů a posilování spolupráce a vztahů mezi státními institucemi v ČR i EU a nevládními organizacemi na poli rozvojové spolupráce.


© České fórum pro rozvojovou spolupráci 2022 | administrace