Czech English

Mobilizační káva

30.3.2015
adelastiborova
Další development coffee se uskuteční již tento týden! Tématem bude: Jak zmobilizovat veřejnost pro boj proti klimatickým změnám.

Kdy: 2. dubna 2015 – 18:00

Kde: Skautský Institut na Staroměstském náměstí 4.

Když v září v New Yorku u příležitosti UN Climate Summitu demonstrovalo na 400 000 lidí za podpory neziskových organizací napříč sektory. V ČR akce veškerá žádná. Jakto? Má česká veřejnost potřebné informace? Proč je u nás tak populární celou problematiku bagatelizovat? Mohou nevládní organizace spolupracovat, aby pomohly aktivizovat českou veřejnost? Jak? A proč se tak neděje?

Našimi hosty budou: – prof. BEDŘICH MOLDAN – ekolog, politik, geochemik a publicista. Byl prvním ministerem české vlády pro životní prostředí, senátorem PČR, členem české delegace pro přípravu konference RIO +20, předsedou komise OSN pro udržitelný rozvoj, nebo generálním tajemníkem Mezinárodního výboru pro životní prostředí. V současnosti je mimo jiné člen Rady vlády ČR pro udržitelný rozvoj a předseda jejího výboru pro strategie.

FRANTIŠEK MARČÍK – analytik a projektový koordinátor zabývající se energetikou a změnou klimatu v analytickém centru Glopolis. Rovněž zástupce vedoucího odborné sekce Strany Zelených pro energetiku.

BARBORA URBANOVÁ – Koordinátorka Klimatické koalice – platformy českých neziskových organizací, které se zabývají ochranou životního prostředí, rozvojovou spoluprací a humanitární pomocí. …jednáme ještě s dalšími hosty… Guestlist k setkání najdete tady, událost na facebooku pak tady.

Kontakt

České fórum pro rozvojovou spolupráci
Vladislavova 1460/12, 110 00 Praha 1

+420 222 522 480
info@fors.cz

IČ: 71010114
DIČ: CZ71010114 (nejsme plátci DPH)

Bankovní spojení
číslo účtu: 181618095/0300
ČSOB; Anglická 20, 120 00 Praha 2

FoRS – České fórum pro rozvojovou spolupráci
je platformou českých nevládních neziskových organizací (NNO) a dalších neziskových subjektů, které se zabývají rozvojovou spoluprací, rozvojovým vzděláváním a humanitární pomocí.

Organizace ve FoRS sdílejí společný zájem prosazovat vyšší relevanci a efektivnost české i mezinárodní zahraniční rozvojové spolupráce a zvyšovat její pozitivní dopady pro obyvatele rozvojových a transformujících se zemí. 

Hlavním úkolem FoRS je zastupování společných zájmů členů a posilování spolupráce a vztahů mezi státními institucemi v ČR i EU a nevládními organizacemi na poli rozvojové spolupráce.


© České fórum pro rozvojovou spolupráci 2022 | administrace