Czech English

Novinky z Rozvojovka.cz

12.2.2015
adelastiborova

Vážení přátelé Rozvojovky,

zdravíme Vás v novém roce a rádi bychom Vám připomněli naši stálou nabídku putovních výstav, které si od nás můžete po domluvě zdarma zapůjčit.

Naše nejnovější výstava V břiše Afriky, která zachycuje dnešní Ugandu, je během února k vidění v Rokycanech a poté od začátku března v rámci Jednoho světa v Ostravě.

Výstavu Ukradené dětství zobrazující dětskou práci v různých koutech světa můžete nyní navštívit dokonce na dvou místech, a to v Praze v Langhansu – Centru Člověka v tísni, a zároveň je od února vystavená ve zdravotnické škole v Pardubicích, odkud se přesune do Svitav.

Informace o všech výstavách, které nabízíme, naleznete zde.

Nové články na webu:

  • Čokoláda v ohrožení – Jak dlouho si ještě budeme užívat čokolády? Skoro každý dnes ví, že čokoláda neboli xocolātl pochází ze Střední Ameriky a přezdívalo se jí „nápoj bohů“. Mnoho už bylo napsáno o tom, jak tato nejoblíbenější pochoutka prospívá zdraví, dokáže pozvednout náladu či je lepší než líbání. Kvůli nárůstu spotřeby čokolády (zejména v Asii) se čokoláda výhledově stane nedostupným luxusem. Co za tím vězí? Čtěte více…
  • Hřbitovní šichty a zničení zdraví. Vítejte v indickém call centru – Přes sto tisíc Indů zvedá na předměstí Dillí telefony lidem ze Spojených států. Ubíjející práce v call centrech je stojí zdraví, přesto se o ni bojí.„Dobré odpoledne. U telefonu Danny. Jak vám mohu pomoci?“ říká tlumeným hlasem do telefonního sluchátka mladý muž, zatímco jeho turban nepřehlédnutelně vyčuhuje z pracovní kóje. Takových jsou kolem něj desítky. Čtěte více…
  • Že neplýtváme jídlem? Velký omyl – Podle nedávných anket na zpravodajských serverech by se mohlo zdát, že Češi jsou ve vztahu k jídlu velmi spořiví. Jenže si lžeme do kapsy. Většina národa podle svých slov rozpéká den staré rohlíky, podle statistik však jídlem neskutečně plýtváme. Čím vyspělejší země, tím více nespotřebovaných potravin. A čím vyspělejší země, tím větší odpad vzniká nikoli při výrobě nebo skladování či distribuci potravin, ale právě v domácnostech. Čtěte více…
  • Kouření podporuje dětskou práci na tabákových plantážích – Novoroční předsevzetí přestat kouřit pomůže také pracujícím dětem v Africe. Chcete v tomto roce žít zdravěji, sportovat a zbavit se zlozvyků? Začněte u kouření. Tabák se totiž pěstuje z velké části v chudých zemích. Listy sklízejí i malé děti. Vystavují se rizikům, o nichž se na krabičce cigaret nepíše. Čtěte více…

Kontakt

České fórum pro rozvojovou spolupráci
Vladislavova 1460/12, 110 00 Praha 1

+420 222 522 480
info@fors.cz

IČ: 71010114
DIČ: CZ71010114 (nejsme plátci DPH)

Bankovní spojení
číslo účtu: 181618095/0300
ČSOB; Anglická 20, 120 00 Praha 2

FoRS – České fórum pro rozvojovou spolupráci
je platformou českých nevládních neziskových organizací (NNO) a dalších neziskových subjektů, které se zabývají rozvojovou spoluprací, rozvojovým vzděláváním a humanitární pomocí.

Organizace ve FoRS sdílejí společný zájem prosazovat vyšší relevanci a efektivnost české i mezinárodní zahraniční rozvojové spolupráce a zvyšovat její pozitivní dopady pro obyvatele rozvojových a transformujících se zemí. 

Hlavním úkolem FoRS je zastupování společných zájmů členů a posilování spolupráce a vztahů mezi státními institucemi v ČR i EU a nevládními organizacemi na poli rozvojové spolupráce.


© České fórum pro rozvojovou spolupráci 2022 | administrace