Czech English

OSN Česká republika – Generální tajemník Spojených národů vyzývá občany k aktivitě proti dezinformacím

  • Úvod
  • Novinky z ČR a ze světa
  • OSN Česká republika – Generální tajemník Spojených národů vyzývá občany k aktivitě proti dezinformacím

Generální tajemník OSN António Guterres zahájil celosvětovou on-line kampaň. Vyzývá lidi na celém světě, aby nejdřív přemýšleli a pak teprve sdíleli. Lidem vzkazuje: než budete něco sdílet na sociálních sítích, nejdřív několik vteřin přemýšlejte. Kampaň „Pause“ (Dej si pauzu) je součástí širšího konceptu, který se zaměřuje na změnu chování s cílem vytvořit novou normu sociálních médií a pomáhat v boji proti rostoucímu vlivu virálně se šířících dezinformací. Více infromací naleznete zde.

Kontakt

České fórum pro rozvojovou spolupráci
Vladislavova 1460/12, 110 00 Praha 1

+420 222 522 480
info@fors.cz

IČ: 71010114
DIČ: CZ71010114 (nejsme plátci DPH)

Bankovní spojení
číslo účtu: 181618095/0300
ČSOB; Anglická 20, 120 00 Praha 2

FoRS – České fórum pro rozvojovou spolupráci
je platformou českých nevládních neziskových organizací (NNO) a dalších neziskových subjektů, které se zabývají rozvojovou spoluprací, rozvojovým vzděláváním a humanitární pomocí.

Organizace ve FoRS sdílejí společný zájem prosazovat vyšší relevanci a efektivnost české i mezinárodní zahraniční rozvojové spolupráce a zvyšovat její pozitivní dopady pro obyvatele rozvojových a transformujících se zemí. 

Hlavním úkolem FoRS je zastupování společných zájmů členů a posilování spolupráce a vztahů mezi státními institucemi v ČR i EU a nevládními organizacemi na poli rozvojové spolupráce.


© České fórum pro rozvojovou spolupráci 2022 | administrace