Czech English

Overseas Development Institute (ODI) newsletter

18.3.2015
FoRS

Nejnovější newsletter Overseas Development Institute (ODI) nabízí řadu rozličných témat:

Syrian diaspora delivers aid where UN struggles to reach – Již čtyři roky probíhá v Sýrii krvavý konfliktu a nyní se konečně daří stovkám místních stovky místních diaspor a dalších skupin skupin úspěšně jednat o přístupu a poskytování pomoci civilistům v oblastech, kam se mezinárodní agentury dostávají jen velmi těžko. Místní organizace a diaspory mají největší vhled do celé situace, vědí, co je nejvíce potřeba ve kterých oblastech a jak získat přístup k lidem v nouzi. Přesto se potýkají s nedostatkem uznání mezi tradiční humanutární nevládní organizace a také se potýkají s nedostatkem financí, jelikož kvůli nepružným systémům je dárci nemohou financovat přímo. Přečtěte si celý report zde.

UK humanitarian aid in the age of counterterrorism: perceptions and reality – Banky ve Velké Británii blokují až miliony určené pro  mezinárodní nevládní organizace, které poskytují pomoc v Sýrii, Gaza a jiných konfliktů. Kdo je za tuto situaci zodpovědný? Přečtě si zprávu zde.

Working for economic transformation – Během příštích 15 let bude nutné vytvořit až 600 milionů pracovních míst, aby se míra globální zaměstnanosti udržela konstantní. Co se můžeme naučit z příkladu Ugandy a Srí Lanky a jejich nedávného úspěchu, kdy se tamější míra zaměstnanosti zvýšila? Čtěte zde.

Celý newsletter si můžete přečíst zde.

Kontakt

České fórum pro rozvojovou spolupráci
Vladislavova 1460/12, 110 00 Praha 1

+420 222 522 480
info@fors.cz

IČ: 71010114
DIČ: CZ71010114 (nejsme plátci DPH)

Bankovní spojení
číslo účtu: 181618095/0300
ČSOB; Anglická 20, 120 00 Praha 2

FoRS – České fórum pro rozvojovou spolupráci
je platformou českých nevládních neziskových organizací (NNO) a dalších neziskových subjektů, které se zabývají rozvojovou spoluprací, rozvojovým vzděláváním a humanitární pomocí.

Organizace ve FoRS sdílejí společný zájem prosazovat vyšší relevanci a efektivnost české i mezinárodní zahraniční rozvojové spolupráce a zvyšovat její pozitivní dopady pro obyvatele rozvojových a transformujících se zemí. 

Hlavním úkolem FoRS je zastupování společných zájmů členů a posilování spolupráce a vztahů mezi státními institucemi v ČR i EU a nevládními organizacemi na poli rozvojové spolupráce.


© České fórum pro rozvojovou spolupráci 2022 | administrace