Czech English

Action Aid- Report „How the relocation and family reunification programmes can lead to refugee families living separated in Europe“

  • Úvod
  • STARE-Nezařazené
  • Action Aid- Report „How the relocation and family reunification programmes can lead to refugee families living separated in Europe“
18.11.2016
FoRS

Iniciativa Action Aid vydala report „Separated: How the relocation and family reunification programmes can lead to refugee families living separated in Europe“, který popisuje situaci uprchlických rodin, které se díky konfliktu dostanou do Řecka, kde se ocitnou v jakémsi právním vakuu a jejichž situace se díky tomu i nadále zhoršuje i přesto, že z hlavního nebezpečí by měly být již dávno venku. Právní systém není jednotný, někde se práce duplikuje, jinde chybí zcela. Rodiny bývají na místě rozdělovány či není povolen pobyt „za účelem sloučení rodiny“. Vliv rodiny na bezpečnost, zklidnění protestů i celkovou náladu v uprchlických táborech je nedozírný. Jaké mohou být následky rozdělování a relokace rodin? To a mnohem více čtěte v případové studii Řecka.

Kontakt

České fórum pro rozvojovou spolupráci
Vladislavova 1460/12, 110 00 Praha 1

+420 222 522 480
info@fors.cz

IČ: 71010114
DIČ: CZ71010114 (nejsme plátci DPH)

Bankovní spojení
číslo účtu: 181618095/0300
ČSOB; Anglická 20, 120 00 Praha 2

FoRS – České fórum pro rozvojovou spolupráci
je platformou českých nevládních neziskových organizací (NNO) a dalších neziskových subjektů, které se zabývají rozvojovou spoluprací, rozvojovým vzděláváním a humanitární pomocí.

Organizace ve FoRS sdílejí společný zájem prosazovat vyšší relevanci a efektivnost české i mezinárodní zahraniční rozvojové spolupráce a zvyšovat její pozitivní dopady pro obyvatele rozvojových a transformujících se zemí. 

Hlavním úkolem FoRS je zastupování společných zájmů členů a posilování spolupráce a vztahů mezi státními institucemi v ČR i EU a nevládními organizacemi na poli rozvojové spolupráce.


© České fórum pro rozvojovou spolupráci 2022 | administrace