Czech English

Charita ČR – Promítání filmu a diskuze o Iráku

I když byl Islámský stát vymazán z mapy v březnu 2019, tisíce jeho bojovníků stále zůstávají v Sýrii a Iráku. Miliony lidí se doteď nemůžou vrátit do svých domovů, jiní čekají, až bude dosaženo spravedlnosti za hrůzy války, která jim změnila životy od základů. Mezi ně patří i etnická menšina Jezídů. Přijďte se podívat na promítání dokumentu „Na jejích bedrech“ o jezídské lidskoprávní aktivistce a držitelce Nobelovy ceny za mír, Nadje Muradové.  Po promítání bude následovat diskuze o jezídské genocidě, Islámském státě i současném Iráku s Břetislavem Turečkem a Kateřinou Velíškovou, projektovou koordinátorkou blízkovýchodních projektů Charity ČR. Vstup zdarma. Kapacita je omezená, pro rezervaci míst napište na monika.durajova@charita.cz.

Kontakt

České fórum pro rozvojovou spolupráci
Vladislavova 1460/12, 110 00 Praha 1

+420 222 522 480
info@fors.cz

IČ: 71010114
DIČ: CZ71010114 (nejsme plátci DPH)

Bankovní spojení
číslo účtu: 181618095/0300
ČSOB; Anglická 20, 120 00 Praha 2

FoRS – České fórum pro rozvojovou spolupráci
je platformou českých nevládních neziskových organizací (NNO) a dalších neziskových subjektů, které se zabývají rozvojovou spoluprací, rozvojovým vzděláváním a humanitární pomocí.

Organizace ve FoRS sdílejí společný zájem prosazovat vyšší relevanci a efektivnost české i mezinárodní zahraniční rozvojové spolupráce a zvyšovat její pozitivní dopady pro obyvatele rozvojových a transformujících se zemí. 

Hlavním úkolem FoRS je zastupování společných zájmů členů a posilování spolupráce a vztahů mezi státními institucemi v ČR i EU a nevládními organizacemi na poli rozvojové spolupráce.


© České fórum pro rozvojovou spolupráci 2022 | administrace