Czech English

Člověk v tísni (Jeden svět na školách) – Audiovizuální lekce o situaci v Sýrii

JSNS (Jeden svět na školách) je jedním ze vzdělávacích programů organizace Člověk v tísni.  V tomto odkazu si můžete prohlédnout a shlédnout jejich audiovizuální lekci, jejíž cílem je seznámení s válečným konfliktem v Sýrii, uvědomění, jak válka ovlivňuje životy civilistů a rozvinutí schopnosti vcítit se do pocitů druhých. Její součástí je film „Pro Samu“, dramatický příběh filmařky, která zachycuje průběh nekončícího konfliktu jako svědectví pro svou čerstvě narozenou dceru Samu. Pět let, během nichž snili za každodenního bombardování obyvatelé Aleppa o svobodném životě, natáčela místní novinářka a filmařka Waad al-Khateab vývoj situace od protestů v roce 2011 až po vypuknutí nejhorší občanské války současnosti. Dále zde naleznete doprovodné výukové materiály vhodné pro použití v globálním rozvojovém vzdělávání. 

Kontakt

České fórum pro rozvojovou spolupráci
Vladislavova 1460/12, 110 00 Praha 1

+420 222 522 480
info@fors.cz

IČ: 71010114
DIČ: CZ71010114 (nejsme plátci DPH)

Bankovní spojení
číslo účtu: 181618095/0300
ČSOB; Anglická 20, 120 00 Praha 2

FoRS – České fórum pro rozvojovou spolupráci
je platformou českých nevládních neziskových organizací (NNO) a dalších neziskových subjektů, které se zabývají rozvojovou spoluprací, rozvojovým vzděláváním a humanitární pomocí.

Organizace ve FoRS sdílejí společný zájem prosazovat vyšší relevanci a efektivnost české i mezinárodní zahraniční rozvojové spolupráce a zvyšovat její pozitivní dopady pro obyvatele rozvojových a transformujících se zemí. 

Hlavním úkolem FoRS je zastupování společných zájmů členů a posilování spolupráce a vztahů mezi státními institucemi v ČR i EU a nevládními organizacemi na poli rozvojové spolupráce.


© České fórum pro rozvojovou spolupráci 2022 | administrace