Czech English

Člověk v tísni – programy sociální itegrace, Jeden svět i mladé matky s mobilem.

  • Úvod
  • STARE-Nezařazené
  • Člověk v tísni – programy sociální itegrace, Jeden svět i mladé matky s mobilem.
17.6.2016
FoRS
Velkou částí práce Člověka v tísni jsou právě program sociální integrace, ve kterých řeší problémy, které přispívají k chudobě a sociálnímu vyloučení zranitelných skupin. Tento program zahrnuje například službu kariérního poradenství, o kterém si můžete přečíst v rozhovoru s Peter Mati, vedoucím pobočky ČvT v Bílině. Další součástí je doučování dětí ze sociálně znevýhodněného prostředí, kde je nepostradatelná pomoc dobrovolníků. Za vzděláváním těchto dětí stojí také sbírka Lepší škola pro všechny. Další velice důležitou akcí je Jeden svět 2017, na který už můžete posílat přihlášky! Další ročník proběhne od 7. do 16. března 2017 a svůj film můžete přihlásit přes online formulář, uzávěrka přihlášek je 30. září 2016. Po jakých filmech je poptávka a více info o přihlašování se dočtete tady. Jestli se chcete podívat dál do světa, pak je tu pro Vás nové číslo časopisu Rozvojovka, které se plně věnuje tématu jídla. Můžete se dozvědět, co jedí lidé, když vlastně nemají co jíst a také o potravinách, které by mohly právě hladovějící (téměř) miliardě lidí pomoci. Pomoc je ale potřeba i jiná, než potravinová. To krásně ukazuje kreativní využití mobilních telefonů, které uplatňuje ČvT v Kambodže. Mladým maminkám a těhotným ženám rozesílají hlasové zprávy s radami, jak se starat o dítě i sebe samotné. Celé novinky si můžete přečíst na této adrese.

Kontakt

České fórum pro rozvojovou spolupráci
Vladislavova 1460/12, 110 00 Praha 1

+420 222 522 480
info@fors.cz

IČ: 71010114
DIČ: CZ71010114 (nejsme plátci DPH)

Bankovní spojení
číslo účtu: 181618095/0300
ČSOB; Anglická 20, 120 00 Praha 2

FoRS – České fórum pro rozvojovou spolupráci
je platformou českých nevládních neziskových organizací (NNO) a dalších neziskových subjektů, které se zabývají rozvojovou spoluprací, rozvojovým vzděláváním a humanitární pomocí.

Organizace ve FoRS sdílejí společný zájem prosazovat vyšší relevanci a efektivnost české i mezinárodní zahraniční rozvojové spolupráce a zvyšovat její pozitivní dopady pro obyvatele rozvojových a transformujících se zemí. 

Hlavním úkolem FoRS je zastupování společných zájmů členů a posilování spolupráce a vztahů mezi státními institucemi v ČR i EU a nevládními organizacemi na poli rozvojové spolupráce.


© České fórum pro rozvojovou spolupráci 2022 | administrace