Czech English

Ministerstvo zahraničních věcí ČR – Česko loni pomohlo desítkám zemí světa. Rozvojová agentura hlásí nejlepší výsledek v historii

  • Úvod
  • Novinky z ČR a ze světa
  • Ministerstvo zahraničních věcí ČR – Česko loni pomohlo desítkám zemí světa. Rozvojová agentura hlásí nejlepší výsledek v historii

Česká republika byla v loňském roce mezi prvními zeměmi, které v souvislosti s koronavirovou pandemií přispěly na její řešení prostřednictvím WHO. Konkrétní pomoc od českých zdravotnických firem putovala do nejpostiženějších zemí Evropy i světa. Kromě pomoci se zvládáním zdravotnické krize se Česko zapojilo také do desítek dalších humanitárních projektů po celém světě. Historicky nejlepšího výsledku pak dosáhla Česká rozvojová agentura, té se loni podařilo ukončit nebo rozběhnout na 160 projektů za více než 450 milionů korun. Humanitární pomoc i rozvojová spolupráce jsou jedním z pilířů české zahraniční politiky.“ Celý článek MZV naleznete na tomto odkazu.

Kontakt

České fórum pro rozvojovou spolupráci
Vladislavova 1460/12, 110 00 Praha 1

+420 222 522 480
info@fors.cz

IČ: 71010114
DIČ: CZ71010114 (nejsme plátci DPH)

Bankovní spojení
číslo účtu: 181618095/0300
ČSOB; Anglická 20, 120 00 Praha 2

FoRS – České fórum pro rozvojovou spolupráci
je platformou českých nevládních neziskových organizací (NNO) a dalších neziskových subjektů, které se zabývají rozvojovou spoluprací, rozvojovým vzděláváním a humanitární pomocí.

Organizace ve FoRS sdílejí společný zájem prosazovat vyšší relevanci a efektivnost české i mezinárodní zahraniční rozvojové spolupráce a zvyšovat její pozitivní dopady pro obyvatele rozvojových a transformujících se zemí. 

Hlavním úkolem FoRS je zastupování společných zájmů členů a posilování spolupráce a vztahů mezi státními institucemi v ČR i EU a nevládními organizacemi na poli rozvojové spolupráce.


© České fórum pro rozvojovou spolupráci 2022 | administrace