Czech English

Nejlepší zprávy ze světa již podruhé také v ČR

9.9.2016
admin

Dne 9. září se české organizace podruhé připojí k úspěšné dánské informační kampani World´s Best News, která usiluje o zvyšování povědomí široké veřejnosti o pokroku v naplňování Cílů udržitelného rozvoje. Dobrovolníci budou tento den rozdávat v Česku speciální noviny s dobrými zprávami z celého světa.

14257635_1259606967417932_9011148018057908007_o

„Svět vloni přijal ambiciózní plán, jak do roku 2030 vymýtit extrémní chudobu a přitom ochránit planetu. Cestu k udržitelnému rozvoji si každá země určí sama. Role České rozvojové agentury je být spolehlivým průvodcem při předávání našich zkušeností a podpoře partnerství mezi českými a místními firmami. Nepochybuji o tom, že z dosažených Cílů udržitelného rozvoje se budeme těšit my všichni,“ říká ředitel České rozvojové agentury (ČRA) Michal Kaplan. ČRA se ke kampani v letošním roce připojila společně s Úřadem vlády ČR (oddělením pro udržitelný rozvoj), Informačním centrem OSN v Praze a neziskovými organizacemi FoRS, Člověk v tísni, Charita ČR a Národní síť Zdravých měst v ČR. Základní koncept kampaně, která byla dosud úspěšně realizována např. v Irsku, Nizozemsku, Norsku či Finsku, je založen na podávání pozitivních zpráv a reportáží o globálním rozvoji. Zkušení novináři v nich poukazují na dosažený pokrok a řešení s pozitivními výsledky, které jsou v mainstreamových médiích často opomíjeny. Nevyhýbají se ale ani skutečným problémům, kterým čelí dnešní svět. V letošním čísle se mohou čtenáři dočíst např. o zneškodnění časované bomby populační exploze, o vzdělání jako klíči k ukončení světové chudoby či o designérovi Jakobu Trollbäckovi, který z Globálních cílů vytvořil značku, s níž se mohou ztotožnit obyčejní lidé. „V současné vypjaté situaci je hodně důležité upozornit na to, že díky aktivnímu úsilí lidí na celém světě se v posledních patnácti letech podařilo dosáhnout řady úspěchů, a že v této činnosti je potřeba pokračovat,“ přibližuje Michal Kaplan důvody, proč se Česká republika opět zapojila do této úspěšné informační kampaně. Kampaň osobně podpořili např. státní tajemník pro evropské záležitosti Tomáš Prouza (viz foto), ředitel společnosti Člověk v tísni Šimon Pánek či profesorBedřich Moldán. Českou verzi World´s Best News najdete zde. Zdroj: Česká rozvojová agentura

Kontakt

České fórum pro rozvojovou spolupráci
Vladislavova 1460/12, 110 00 Praha 1

+420 222 522 480
info@fors.cz

IČ: 71010114
DIČ: CZ71010114 (nejsme plátci DPH)

Bankovní spojení
číslo účtu: 181618095/0300
ČSOB; Anglická 20, 120 00 Praha 2

FoRS – České fórum pro rozvojovou spolupráci
je platformou českých nevládních neziskových organizací (NNO) a dalších neziskových subjektů, které se zabývají rozvojovou spoluprací, rozvojovým vzděláváním a humanitární pomocí.

Organizace ve FoRS sdílejí společný zájem prosazovat vyšší relevanci a efektivnost české i mezinárodní zahraniční rozvojové spolupráce a zvyšovat její pozitivní dopady pro obyvatele rozvojových a transformujících se zemí. 

Hlavním úkolem FoRS je zastupování společných zájmů členů a posilování spolupráce a vztahů mezi státními institucemi v ČR i EU a nevládními organizacemi na poli rozvojové spolupráce.


© České fórum pro rozvojovou spolupráci 2022 | administrace