Czech English

Novinky – ROZVOJOVKA.CZ

Už jen do 30. června se můžete hlásit na Letní školu rozvojové spolupráce pro vysokoškoláky, která se koná v Olomouci od 31. srpna. Více informací hledejte v odkaze. Pokud jste neměli možnost navštívit stánek Rozvojky na festivalech Respect i United Islands v Praze, můžete se na něj těšit v letošním roce ještě na Mighty sounds. A pokud jste ještě nečetli přílohu Mobily mění svět z MF DNES, najdete ji v pdf na webu Rozvojovka.cz. Na webu Rozvojovka.cz byly zveřejněny tyto nejnovější články: České stopy ve„městě písku“  Zambie je země národních parků a krásné přírody, ale má i svou odvrácenou tvář. Je zde vysoká dětská úmrtnost, chudoba a nedostatek zdravotnických center. Situaci v zemi se snaží zlepšit i české charitativní organizace. Více se dočtete zde. Jan Šibík: Věřím, že moje fotky mohou pomoci Jeden z nejznámějších českých reportážních fotografů byl svědkem nejhorších novodobých hladomorů v Somálsku a Etiopii. Přinesl svědectví z krvavých konfliktů v Sierra Leone nebo v Libérii. Fotil i rwandskou genocidu. Více se dočtete zde. Levné krevety jsou v obchodech díky skutečným otrokům Thajský vývoz krevet do největších světových supermarketů, jako je Walmart, Carrefour, Costco a Tesco, je produktem otrocké práce. Otroctví na globální úrovni odhalil po šestiměsíčním vyšetřování britský deník Guardian. Více se dočtete zde. Kam až doletí brazilská „slepice“ Ekonomika největšího latinskoamerického státu zažila minulé desetiletí prudký růst díky zvýšené ceně zemědělských produktů a nerostných surovin, ale nynější nevýrazné výsledky ukazují, že Brazílie na cestě do rozvinutého světa ještě zdaleka nemá vyhráno. Více se dočtete zde. Kompletní novinky naleznete zde.    

Kontakt

České fórum pro rozvojovou spolupráci
Vladislavova 1460/12, 110 00 Praha 1

+420 222 522 480
info@fors.cz

IČ: 71010114
DIČ: CZ71010114 (nejsme plátci DPH)

Bankovní spojení
číslo účtu: 181618095/0300
ČSOB; Anglická 20, 120 00 Praha 2

FoRS – České fórum pro rozvojovou spolupráci
je platformou českých nevládních neziskových organizací (NNO) a dalších neziskových subjektů, které se zabývají rozvojovou spoluprací, rozvojovým vzděláváním a humanitární pomocí.

Organizace ve FoRS sdílejí společný zájem prosazovat vyšší relevanci a efektivnost české i mezinárodní zahraniční rozvojové spolupráce a zvyšovat její pozitivní dopady pro obyvatele rozvojových a transformujících se zemí. 

Hlavním úkolem FoRS je zastupování společných zájmů členů a posilování spolupráce a vztahů mezi státními institucemi v ČR i EU a nevládními organizacemi na poli rozvojové spolupráce.


© České fórum pro rozvojovou spolupráci 2022 | administrace