Czech English

CHČR – Projektový/á koordinátor/ka Zambie

Charita ČR hledá do svého týmu posilu na pozici Projektový/á koordinátor/ka Zambie. Místo výkonu: Západní provincie, Zambie Předpokládaná délka smlouvy: 6 měsíců (až 3 roky, podle potřeby) Pracovní doba: 40 hodin týdně (100 %)

Organizace

Charita Česká republika má mnohaleté zkušenosti se zaváděním projektů humanitární pomoci a rozvojové spolupráce v Africe, konkrétně v Etiopii, Jižním Súdánu, Mali, Somálsku a Eritrei. V Zambii Charita ČR v současné době pracuje na projektech zaměřených na podporu zdravotní péče pro matky a děti a projektech na podporu nemocnice Lewanika a školy porodnictví Lewanika. Charita ČR nyní připravuje aktivity nového projektu financovaný UNHCR, který se zaměřuje na místní integraci – Integrovaný program přesídlení, zejména pro angolské uprchlíky v Zambii. Snaží se tak zlepšit možnosti obživy angolských uprchlíků a stejného počtu Zambijců v oblastech přesídlení Mayukwayukwa a Meheba, a to prostřednictvím poskytování kvalitní odborné přípravy, předáváním znalostí z oblasti podnikání a obchodu, rozvojem aktivit vytvářejících příjmy a podporou kultury podnikání a finanční gramotnosti v cílových komunitách. Koordinátor/ka projektu je přímo podřízen vedoucí mise v Zambii.

Náplň práce

  • Řízení a koordinace projektu v provincii západní (Mayukwayukwa) nebo severo-západní provincie (Meheba)
  • Zajištění provádění technických, finančních a administrativních činností v souladu s normami Charity ČR a donorů (výstupy, výsledky dodány podle požadavků Charity ČR a donorů)
  • Odpovědnost za dosažení plánovaných výstupů a indikátorů projektu
  • Příprava týdenních, měsíčních a čtvrtletních plánů činností v souladu s dohodnutou projektovou dokumentací
  • Příprava pravidelných reportů
  • Vytváření brožur, příkladů úspěšných příběhů a dalších materiálů pro prezentování programových úspěchů v rámci Charity ČR, i pro širší odbornou veřejnost
  • Nakládání s financemi projektu, spolupráce a podpora finanční manažerky, zajištění zavedení a dodržování příslušných systémů a postupů
  • Řízení a hodnocení místních zaměstnanců projektu
  • Udržování výborných vztahů s partnerskými institucemi a příslušnými státními orgány
  • Formální reprezentace Charity České republiky
  • Formulace a příprava národní strategie a rozvoj mise v zemi

Požadavky

  • Prokázané zkušenosti s formulací a realizací projektů, s projektovým cyklem a s identifikací projektu,  minimálně 3 roky
  • Zkušenosti s vedením projektů a s řízením projektového týmu, minimálně 2 roky
  • Dobré mezilidské, komunikační a organizační schopnosti
  • Výborná znalost angličtiny slovem i písmem, výborné komunikační dovednosti
  • Zkušenosti z cizích zemí, především zemí subsaharské Afriky jsou výhodou
  • Zkušenosti s prací pro mezinárodní organizace nebo nevládní organizace
  • Zkušenosti s jednáním s vládními i nevládními organizacemi
  • Zkušenosti s granty OSN, fondů EU, USAID
  • Profesionální vystupování a dobré schopnosti organizace času
  • Časová flexibilita, schopnost pracovat pod tlakem v náročném prostředí
  • Vysokoškolské vzdělání v managementu, ekonomii, společenských vědách, nebo podobných oblastech
  • Zkušenosti s problematikou přesídlení, s uprchlíky a s programy sociální integrace jsou velkou výhodou.
  • Zkušenosti v oblasti získávání zdrojů obživy, školení dovedností a činností generující příjem jsou výhodou.
  • Základní znalost finančního řízení a rozpočtové dovednosti
  • Vynikající znalost Microsoft Office (Excel, Word, PowerPoint)
Nástup: Červenec 2014 Pouze vhodní kandidáti budou pozváni k pohovoru v červenci roku 2014 v Praze. Své přihlášky, motivační dopis a životopis, zasílejte do 4. července do 17:00 na e-mailovou adresu: jobs@caritas.cz. Do předmětu emailu napište: Project Coordinator Zambia Životopis a Motivační dopis označte: – Příjmení, Jméno, Project Coordinator Zambia CV – Příjmení, Jméno, Project Coordinator Zambia Cover Letter Do výběrového řízení budou zařazeny pouze úplné přihlášky, skládající se ze strukturovaného životopisu a motivačního dopisu, odeslané do stanoveného data a času a se správně označenými přílohami. UPOZORNĚNÍ: Budou kontaktováni pouze kandidáti postupující do užšího výběru. CHČR si vyhrazuje právo kdykoliv zrušit výběrové řízení. Informace naleznete také na stránkách Charity ČR zde.

Kontakt

České fórum pro rozvojovou spolupráci
Vladislavova 1460/12, 110 00 Praha 1

+420 222 522 480
info@fors.cz

IČ: 71010114
DIČ: CZ71010114 (nejsme plátci DPH)

Bankovní spojení
číslo účtu: 181618095/0300
ČSOB; Anglická 20, 120 00 Praha 2

FoRS – České fórum pro rozvojovou spolupráci
je platformou českých nevládních neziskových organizací (NNO) a dalších neziskových subjektů, které se zabývají rozvojovou spoluprací, rozvojovým vzděláváním a humanitární pomocí.

Organizace ve FoRS sdílejí společný zájem prosazovat vyšší relevanci a efektivnost české i mezinárodní zahraniční rozvojové spolupráce a zvyšovat její pozitivní dopady pro obyvatele rozvojových a transformujících se zemí.

Hlavním úkolem FoRS je zastupování společných zájmů členů a posilování spolupráce a vztahů mezi státními institucemi v ČR i EU a nevládními organizacemi na poli rozvojové spolupráce.