Czech English

ČRA přijme stážisty

Česká rozvojová agentura zřízená zákonem č. 151/2010 Sb. o zahraniční rozvojové spolupráci a humanitární pomoci poskytované do zahraničí vyhlašuje výběrové řízení na obsazení pozice stážisty pro agendu související se zahraniční rozvojovou spoluprací/koordinací pomoci poskytované Českou republikou.

Náplň práce

  • vyhledávání a zpracovávání informací v rámci rozvojové problematiky (především zpracování podkladů pro formulaci projektů)
  • výpomoc s agendou formulačního a identifikačního oddělení
  • příležitostné překlady z/do angličtiny
  • administrativní činnost (práce na PC – databáze projektů, editace webu)
  • organizační pomoc na akcích ČRA (semináře, školení)
  • zpracování žádostí v rámci dotačního řízení
Nabízíme
  • spolupráci s významnou institucí působící v oblasti zahraniční rozvojové spolupráce
  • možnost účasti na monitoringu tuzemských dotací případně účasti na odborných školeních a seminářích
  • práci v týmu i individuálně o přátelskou atmosféru
  • přístup do knihovny a studovny
Požadujeme
  • docházet do ČRA po dobu min. 6 měsíců (20 hodin týdně)
  • základní orientaci v rozvojové problematice
  • min. ukončené SŠ vzdělání
  • v ideálním případě student/ka magisterského studia na VŠ
  • výbornou znalost anglického a českého jazyka, další jazyky výhodou
  • pokročilou znalost práce s počítačem
  • výhodou je zájem o prioritní země ZRS ČR
Předpokládaný nástup je 1. 7. 2015; pozdější nástup možný dle individuální domluvy. Životopis v českém jazyce a motivační dopis v angličtině pošlete nejpozději do neděle 31.5.2015 emailem na adresu necasova@czda.cz, v kopii cveckova@czda.cz. V případě dalších dotazů ke stáži kontaktujte Lucii Nečasovou na tel. čísle 251 108 105. Stáž v ČRA není placená. Inzerát je k dispozici zde.

Kontakt

České fórum pro rozvojovou spolupráci
Vladislavova 1460/12, 110 00 Praha 1

+420 222 522 480
info@fors.cz

IČ: 71010114
DIČ: CZ71010114 (nejsme plátci DPH)

Bankovní spojení
číslo účtu: 181618095/0300
ČSOB; Anglická 20, 120 00 Praha 2

FoRS – České fórum pro rozvojovou spolupráci
je platformou českých nevládních neziskových organizací (NNO) a dalších neziskových subjektů, které se zabývají rozvojovou spoluprací, rozvojovým vzděláváním a humanitární pomocí.

Organizace ve FoRS sdílejí společný zájem prosazovat vyšší relevanci a efektivnost české i mezinárodní zahraniční rozvojové spolupráce a zvyšovat její pozitivní dopady pro obyvatele rozvojových a transformujících se zemí.

Hlavním úkolem FoRS je zastupování společných zájmů členů a posilování spolupráce a vztahů mezi státními institucemi v ČR i EU a nevládními organizacemi na poli rozvojové spolupráce.