Czech English

Burma Center Prague – V Myanmaru žije silný odkaz Václava Havla. Země nyní volá o pomoc

Česká republika má k Myanmaru blíž, než by se mohlo zdát. V zemi, kterou víc než měsíc zmítají krvavé protesty, dlouhodobě přežívá odkaz Václava Havla. „Významným pojítkem je mimořádný vztah, který vzniklmezi Václavem Havlem a Su Ťij. Často se na něj odkazovala, když vysvětlovala a prosazovala transformaci Myanmaru. Citovala často Havlovy myšlenky, jak je důležité, aby lidé trvali na své svobodě a chtěli vládu na základě vůle občanů a respektu k demokracii,“ Československo v minulosti pomáhalo podobně jako dalším zemím v jihovýchodní Asii tehdejší Barmě s industrializací. Celý článek, který mimo jiné popisuje celý konflikt a hlavní aktéry, najdete zde.

Kontakt

České fórum pro rozvojovou spolupráci
Vladislavova 1460/12, 110 00 Praha 1

+420 222 522 480
info@fors.cz

IČ: 71010114
DIČ: CZ71010114 (nejsme plátci DPH)

Bankovní spojení
číslo účtu: 181618095/0300
ČSOB; Anglická 20, 120 00 Praha 2

FoRS – České fórum pro rozvojovou spolupráci
je platformou českých nevládních neziskových organizací (NNO) a dalších neziskových subjektů, které se zabývají rozvojovou spoluprací, rozvojovým vzděláváním a humanitární pomocí.

Organizace ve FoRS sdílejí společný zájem prosazovat vyšší relevanci a efektivnost české i mezinárodní zahraniční rozvojové spolupráce a zvyšovat její pozitivní dopady pro obyvatele rozvojových a transformujících se zemí. 

Hlavním úkolem FoRS je zastupování společných zájmů členů a posilování spolupráce a vztahů mezi státními institucemi v ČR i EU a nevládními organizacemi na poli rozvojové spolupráce.


© České fórum pro rozvojovou spolupráci 2022 | administrace