Czech English

Mediální brief ke konferenci o financování rozvojových aktivit v Etiopii

  • Úvod
  • STARE-Aktuality
  • Mediální brief ke konferenci o financování rozvojových aktivit v Etiopii
9.7.2015
FoRS
Pro všechny, kteří jsou zainteresovaní v globálním rozvoji je období 13. – 16. července 2015 klíčový termín vzhledem ke konání konference OSN o budoucnosti financování globálního rozvoje probíhající v etiopské Addis Abebě. Ačkoliv se jedná o událost světového významu a míří na ni státníci z celého světa, český premiér i ministři zůstávají doma. Představitelé států zde budou rozhodovat, kde hledat finanční zdroje na plnění nových rozvojových cílů. Rokem 2015 totiž končí lhůta pro stávající Rozvojové cíle tisíciletí (tzv.MDGs). 
České fórum pro rozvojovou spolupráci a organizace Glopolis vzhledem k výše zmíněným souvislostem vydaly mediální brief určený novinářům informující o klíčových bodech jednání této konference z pohledu českých rozvojových organizací, a to jak pro globální rozvoj, tak Českou republiku. Dokument (k dispozici zde) byl představen 8.7.2015 na neformální snídani s novináři. Anglické shrnutí briefu je k dispozici zde.
Řečníky na zmiňované události byli Katarína Šrámková, zástupkyně FoRSu, Ondřej Kopečný, zástupce ředitele Glopolis a ekonom Petr Jánský. Hovořilo se o objemech české rozvojové pomoci, teoretické a skutečné solidaritě, o významu účasti či neúčasti na konferenci v Addis Abebě, o daňové stránce rozvojové spolupráce, a tak dále. Součástí byla i diskuze. 
 

Kontakt

České fórum pro rozvojovou spolupráci
Vladislavova 1460/12, 110 00 Praha 1

+420 222 522 480
info@fors.cz

IČ: 71010114
DIČ: CZ71010114 (nejsme plátci DPH)

Bankovní spojení
číslo účtu: 181618095/0300
ČSOB; Anglická 20, 120 00 Praha 2

FoRS – České fórum pro rozvojovou spolupráci
je platformou českých nevládních neziskových organizací (NNO) a dalších neziskových subjektů, které se zabývají rozvojovou spoluprací, rozvojovým vzděláváním a humanitární pomocí.

Organizace ve FoRS sdílejí společný zájem prosazovat vyšší relevanci a efektivnost české i mezinárodní zahraniční rozvojové spolupráce a zvyšovat její pozitivní dopady pro obyvatele rozvojových a transformujících se zemí. 

Hlavním úkolem FoRS je zastupování společných zájmů členů a posilování spolupráce a vztahů mezi státními institucemi v ČR i EU a nevládními organizacemi na poli rozvojové spolupráce.


© České fórum pro rozvojovou spolupráci 2022 | administrace