Czech English

Novinky – Rozvojovka.cz

Nové vydání Rozvojovky.cz nabízí následující aktuální informace:
  • tento víkend se s námi můžete potkat na hudebním festivale Mighty Sounds. V našem stánku se dozvíte spoustu informací, budete si moci koupit tričko Stop dětské práci nebo vyhrát nákupní tašku. Těšíme se na Vás!
  • Vy, kteří se nechystáte do Tábora, můžete zavítat na některou další akci. Zveme Vás do Karlových Varů, Kutné hory i Lipnice. Co se kde děje, najdete v sekci Akce.
  • Doporučujeme také koupit si aktuální číslo časopisu Respekt s výbornou reportáží z Mongolska nebo magazín Koktejl, kde se dočtete o bývalých prostitutkách ve Rwandě a další zajímavosti.
Na webu Rozvojovka.cz byly zveřejněny tyto nejnovější články:
  • Političtí vězni – okraj barmské společnosti. Zdá se, že Barma prochází výjimečným období, kdy po mnoha desetiletích nabývá odepřených svobod a otevírá se opět světu. Čtěte více.
  • Rozvojová pomoc České republiky má smysl. Michal Kaplan se v září 2013 stal ředitelem České rozvojové agentury. Ta rozděluje prostředky na zahraniční rozvojovou spolupráci ČR. Co chce změnit a na co je naopak pyšný. Čtěte více.
  • Volání o pomoc zašité v šatech. Skandálům čelí i slavné značky. Zákaznice oděvního řetězce Primark si z pobočky ve Walesu odnesla šaty za 10 liber. Za výhodnou cenu ale zaplatil ten, kdo do nich tajně přišil štítek s nápisem „Forced to work exhausting hours“. Čtěte více.
  • Protihomosexuální zákon může narušit boj s HIV/AIDS. Nový ugandský zákon zaměřený proti homosexuálním obyvatelům vzbuzuje obavy, že znesnadní přístup gayů a leseb k lékařské péči a bude mít vážný dopad na snahu tamních lékarů zvládnout šíření HIV/AIDS. Čtěte více.

Kontakt

České fórum pro rozvojovou spolupráci
Vladislavova 1460/12, 110 00 Praha 1

+420 222 522 480
info@fors.cz

IČ: 71010114
DIČ: CZ71010114 (nejsme plátci DPH)

Bankovní spojení
číslo účtu: 181618095/0300
ČSOB; Anglická 20, 120 00 Praha 2

FoRS – České fórum pro rozvojovou spolupráci
je platformou českých nevládních neziskových organizací (NNO) a dalších neziskových subjektů, které se zabývají rozvojovou spoluprací, rozvojovým vzděláváním a humanitární pomocí.

Organizace ve FoRS sdílejí společný zájem prosazovat vyšší relevanci a efektivnost české i mezinárodní zahraniční rozvojové spolupráce a zvyšovat její pozitivní dopady pro obyvatele rozvojových a transformujících se zemí. 

Hlavním úkolem FoRS je zastupování společných zájmů členů a posilování spolupráce a vztahů mezi státními institucemi v ČR i EU a nevládními organizacemi na poli rozvojové spolupráce.


© České fórum pro rozvojovou spolupráci 2022 | administrace