Czech English

Overseas Development Institute (ODI) newsletter

27.5.2015
FoRS

Nejnovější newsletter Overseas Development Institute (ODI) nabízí řadu rozličných témat:

  • The rising cost of a healthy diet – V rozvíjejících se ekonomikách jsou čerstvé ovoce a zelenina stále dražší, zatímco nezdravé zpracovávané potraviny jsou stále levnější. V souvislosti s tím, jak stoupá hladina obezity, nová ODI zpráva zkoumá, jak se některé vlády snaží tento trend zvrátit. Více se dočtete zde.
  • Doing development differently: Philippines workshop – První workshop na téma, jak dělat rozvoj jinak, se konal v říjnu 2014 na Harvardské univerzitě. Na základě výstupů a diskuzí z workshopu pořádal ODI ve spolupráci s The Asia Foundation událost na Filipínách, kde se zkoumaly konkrétní příklady toho jak dělat rozvoj jinak. Na tomto odkazu najdete rozhovory s účastníky konference i komentáře k workshopu.
  • We liberalised trade – let’s do the same for migration – Migrace, stejně jako obchod, by se měla liberalizovat. Je ostudné, že plechovka fazolí má větší svobodu pohybu, než člověk – přečtěte si článek Claire Melamed z ODI zde.
  • How Ethiopia can avoid conflict over water – Velké projekty týkající se vodní infrastruktury mají zásadní význam pro misi v Etiopii, aby se stala do roku 2025 státem se středními příjmy, ale k dosažení tohoto cíle musí najít způsob, jak řídit vodu spravedlivě a udržitelně, aniž by docházelo ke konfliktům. Více zde.

Celý newsletter si můžete přečíst zde.

Kontakt

České fórum pro rozvojovou spolupráci
Vladislavova 1460/12, 110 00 Praha 1

+420 222 522 480
info@fors.cz

IČ: 71010114
DIČ: CZ71010114 (nejsme plátci DPH)

Bankovní spojení
číslo účtu: 181618095/0300
ČSOB; Anglická 20, 120 00 Praha 2

FoRS – České fórum pro rozvojovou spolupráci
je platformou českých nevládních neziskových organizací (NNO) a dalších neziskových subjektů, které se zabývají rozvojovou spoluprací, rozvojovým vzděláváním a humanitární pomocí.

Organizace ve FoRS sdílejí společný zájem prosazovat vyšší relevanci a efektivnost české i mezinárodní zahraniční rozvojové spolupráce a zvyšovat její pozitivní dopady pro obyvatele rozvojových a transformujících se zemí. 

Hlavním úkolem FoRS je zastupování společných zájmů členů a posilování spolupráce a vztahů mezi státními institucemi v ČR i EU a nevládními organizacemi na poli rozvojové spolupráce.


© České fórum pro rozvojovou spolupráci 2022 | administrace